کد خبر: 58133 A

یورگن هابرماس، فیلسوف ۹۱ ساله آلمانی اعلام کرد: پیش از این موافقت خود را برای دریافت جایزه کتاب شیخ زاید امارات اعلام کرده بودم. تصمیم اشتباهی بود و همین‌جا تصحیحش می‌کنم.

ایران آرت: یورگن هابرماس، فیلسوف برجسته آلمانی می‌گوید که جایزه ادبی شیخ زاید را که گران‌ترین جایزه ادبی در امارات است و پیش‌ از این گفته بود از دریافت آن خوشحال خواهد شد نمی‌پذیرد.

یورگن هابرماس، فیلسوف ۹۱ ساله برجسته معاصر آلمانی در سایت خبری اشپیگل اعلام کرده "پیش از این موافقت خود را برای دریافت جایزه کتاب شیخ زاید امارات اعلام کرده بودم. تصمیم اشتباهی بود و همین‌جا تصحیح‌ش می‌کنم."

به گزارش ایبنا، هابرماس در این بیانیه که ناشرش زورکامپ فرلاگ به اشپیگل ارسال کرده افزوده "من به شکل کافی برای خودم ارتباط خیلی نزدیک این موسسه را که جوایز را اهدا می‌کند با نظام سیاسی حاکم بر این کشور توضیح نداده بودم." در صفحه نخست جایزه کتاب شیخ زاید آمده است که یورگن هابرماس به پاس فعالیت بلندمدت بیش از یک قرن به عنوان شخصیت فرهنگی سال ۲۰۲۱ این جایزه انتخاب شده است.

برندگان هر هشت بخش جایزه ادبی شیخ زاید هر کدام ۷۵۰ هزار درهم امارات که معادل ۲۰۴ هزار دلار است دریافت می‌کنند. جایزه شیخ زاید که از سوی امارات متحده عربی از سال ۲۰۰۷ راه‌اندازی شده، از معتبرترین جوایز جهان عرب است که با هدف تجلیل از نویسندگان، ناشران و اندیشمندانی که در راستای غنای فرهنگی و ادبی کشورهای عربی می‌کوشند، به صورت سالانه جوایزی را به برگزیدگان اعطا می‌کند.

 

ادبیات جایزه ادبی شیخ زاید جایزه ادبی شیخ زاید یورگن هابرماس
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین