کد خبر: 58453 A

طبق اسناد تاریخی چارلز دیکنز در سال‌های ابتدای ازدواجش با همسرش کاترین و پسرش چارلی و مری هوگارت جوان در یک خانه هم زندگی می‌کردند و به نظر می‌رسد میان دیکنز با هوگارت عشقی ممنوعه برقرار بوده است.

ایران آرت: یک متصدی و کارشناس موزه که قرار است ماه آینده نمایشگاهی از اشیا و آثار قدیمی متعلق به چارلز دیکنز افتتاح کند، اعتقاد دارد از راز بزرگی مربوط به نویسنده داستان‌های انگلیسی پرده‌برداری کرده که این کشف حقیقت با استفاده از یک جفت قوطی اشیای زینتی صورت گرفته است. گفته می‌شود در یکی این قوطی‌های قلب مانند موی چارلز دیکنز وجود دارد و در دیگری موی خواهر همسرش "مری هوگارت". 

"لوئیزا پرایس" مسئول و کارشناس موزه اختصاصی اشیای متعلق به چارلز دیکنز می‌گوید سال گذشته این قوطی‌ها را کشف کردیم و مطمئن هستیم که عشقی ممنوعه بین چارلز دیکنز و خواهر همسرش وجود داشته است. به گفته پرایس چارلز دیکنز اثر مشهورش، الیور تویست را با الهام از هوگارت نوشته است که به طور ناگهانی می‌میرد. موزه دیکنز گفته است قصد دارد نمایشگاهی با عنوان "دیکنز، الیور تویست و داستان‌های شهر" برگزار کند.

به گزارش ایبنا، "الیور توئیست" نام دومین رمان مشهور چارلز دیکنز، نویسنده مشهور انگلیسی است که ابتدا در سال‌های ۱۸۳۷ تا ۱۸۳۹ میلادی به صورت پاورقی در یک ماهنامه انگلیسی  منتشر می‌شد. الیور تویست برای اولین بار در سال ۱۸۳۸ میلادی به صورت کتاب در بریتانیا منتشر شد.  نمایشگاه موزه دیکنز نیز قرار است آثاری از همین سال‌ها نمایش دهد.

طبق اسناد تاریخی چارلز دیکنز در سال‌های ابتدای ازدواجش با همسرش کاترین و پسرش چارلی و مری هوگارت جوان در یک خانه هم زندگی می‌کردند و در عین حال به کارهای مربوط به مجله و ویراستاری آن اشتغال داشت. دیکنز در این سال‌ها مشغول نوشتن نیکلاس نیکلبی بود. پرایس می‌گوید مری تقریباً هم‌سن کاترین بوده و گفته می‌شود علاقه شدیدی نیز به دیکنز داشته است. آنها وقت‌های بسیاری با هم سپری می‌کردند و حتی در نامه‌های مری به خانواده‌اش تعریف‌های زیادی از دیکنز شده است.

در زمانی که یکی از نمایشنامه‌های دیکنز در لندن در حال اجرا بود، هوگارت 17 ساله به طور ناگهانی از جایی سقوط کرده و چند روز بعد می‌میرد. قبل از مرگش نویسنده جوان تمام تلاش خود را برای نجات دختر جوان انجام می‌دهد. ظاهراً شخصیت "رز میلی" در رمان اولیور توئیست نیز از این حادثه الهام گرفته شده است

 

چارلز دیکنز
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین