کد خبر: 58541 A

در بین آثار محبوب ادبیات کلاسیک، بلندترین رمان جهان مربوط به اثر "در جستجوی زمان از دست رفته" نوشته مارسل پروست است که در یک میلیون و 300هزار کلمه نوشته شده است.

ایران آرت: بر خلاف موسیقی‌ یا سینما و یا هر هنر دیگری دنیای نویسندگان رویدادهای متفاوتی را تجربه می‌کنند. در این دنیا محبوبیت تنها با کیفیت و جملات زیبا به دست نمی‌آید و تجربه نشان داده برای مخاطبان و علاقمندان به ادبیات معمولاً داستان‌ها و کتاب‌ها علاوه بر کیفیت باید دارای کمیت نیز باشد. لیست پرفروش‌ترین کتاب‌های تاریخ ادبیات جهان مملو از کتاب‌ها و رمان‌هایی است که حجم آنها طیفی بین 16هزار تا 250هزار کلمه را شامل می‌شود.

در بین آثار محبوب ادبیات کلاسیک، بلندترین رمان جهان مربوط به اثر «در جستجوی زمان از دست رفته» نوشته مارسل پروست است که در یک میلیون و 300هزار کلمه نوشته شده است. این رمان بارها از سوی ناشران رد شد و پروست تصمیم گرفت خودش با هزینه شخصی آن را منتشر کند.

به گزارش ایبنا، این رمان در ۷ جلد نوشته شده که هرکدام نامی مستقل دارند. این رمان، رکورد گینس طولانی‌ترین رمان تاریخ را در اختیار دارد. پروست این رمان را بین سال‌های ۱۹۰۸–۱۹۰۹ تا ۱۹۲۲ میلادی نوشته و میان سال‌های ۱۹۱۳ تا ۱۹۲۷ میلادی منتشر کرده‌است.

لویی فردینان سلین از منتقدان جدی پروست، علت شهرت کتاب را مذهب یهودی نویسنده و لابی‌گری یهودیان دانسته‌ است. هفته نامه‌های معتبر فرانسوی لوپوئن و اکسپرس همزمان با یکصدمین سال انتشار جلد اول کتاب، بر اساس اسناد به دست‌آورده فاش ساختند که پروست به صورت پنهانی به منتقدان معروف زمان خود پول می‌پرداخته تا برای کتابش تبلیغ و بزرگ‌نمایی کنند.

مارسل پروست در جستجوی زمان از دست رفته
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین