کد خبر: 58635 A

تمامی عواید حاصل از فروش این اثر به مدرسه‌سازی در مناطق کمتر برخوردار کشور اختصاص خواهد یافت.

ایران آرت: آلبوم اشعار احمدرضا احمدی با صدای او و موسیقی اردوان وثوقی به مناسبت هشتادمین سالگرد تولد این شاعر بزرگ منتشر شد

این آلبوم به تهیه‌کنندگی موسسه مردم نهاد مهرگیتی ساخته شده و چاپ وانتشارآن توسط استودیو صبا صورت گرفته است. تمامی عواید حاصل از فروش این اثر توسط موسسه مهرگیتی به مدرسه‌سازی در مناطق کمتر برخوردار کشور اختصاص خواهد یافت. 

ضا اسمعیلی (عضو هیئت مدیره مهرگیتی) در این خصوص اظهار داشت: ضمن تبریک تولد استاد احمدی عزیز باید گفت افتخار بزرگی است که این اثر فاخر فرهنگی توسط مهرگیتی انتشار یافته تا ضمن کمک به ارتقای سطح فرهنگ عمومی، عواید فروش آن به ساخت مدارس مناطق کمتر برخوردار نیز کمک کند. موسسه مردم نهاد مهرگیتی یک موسسه نیکوکارانه است که با همراهی خیرین عزیز تا کنون بیش از ۳۶۰ مدرسه در مناطق کمتر برخوردار کشور ساخته است.

photo_۲۰۲۰-۰۵-۱۹_۱۴-۱۶-۴۲ (2)

اردوان وثوقی (آهنگساز و تنظیم‌کننده) این اثر نیز در خصوص تهیه این آلبوم گفت: ساخت موسیقی بر روی شعر و صدای شاعری همچون احمدرضا احمدی برای من مسئولیتی تاریخی، انتخابی دشوار و بختی بلند بود. از این رو لازم می‌دانم پاره‌ای توضیحات درباره ساخت این آثار ارائه دهم: برای حفظ نقش تاریخی صدای شاعر و اصالت اشعار، تن صدای شاعر و روایت اشعار را موضوع اصلی ساخت موسیقی قرار دادم و از آهنگسازی مستقل فاصله گرفتم. انتخاب بر آن گذاردم که همه امکانات صدا را در خدمت شعر و صدای شاعر بگذارم تا به محصول شنیداری واحدی برسیم و شعر یا موسیقی تحت الشعاع یکدیگر قرار نگیرند و به نوعی به موسیقی شعر دست یابیم".

وی در ادامه افزود: "پروژه ساخت موسیقی این اثر بسیار سخت گیرانه و با کیفیت بود، به طوری که ضبط تمامی سازها و گروه کر به صورت زنده انجام شد. یک گروه ۸۰ نفره در تهیه موسیقی این اثر همکاری کردند از جمله گروه کر فلارمونیک ایران به رهبری علیرضا شفقی نژاد که یکی از بزرگترین و موفق‌ترین گروهای کر در کشور هستند.

احمدرضا احمدی
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین