کد خبر: 61434 A

برخی از نویسندگان مشهور در طول تاریخ علاقه خاصی به نامه‌نگاری داشته‌اند و نامه‌های آنها ماندگار شده است.

ایران آرت: یاسمین مشرف در خراسان نوشت: با گسترش استفاده از ایمیل ها، پیام های متنی و توئیت ها، نامه نویسی تا حدودی به هنری در حال مرگ در دنیای مدرن تبدیل شده است. براساس یک نظرسنجی که به‎تازگی در انگلستان انجام شد، 60 درصد بزرگ سالان در 10 سال گذشته پنج مورد یا کمتر، نامه نگاری دست نویس داشته‌اند. اما پیش از آن ‌که افراد بتوانند هر فکری را فوری تایپ و با فشردن یک دکمه آن را به جهان ارسال کنند، نامه ها  ابزاری مهم برای برقراری ارتباط بودند، به ویژه برای مولفان، نویسندگان و شاعرانی که همیشه چیزهایی برای گفتن دارند. 

اگر از کسانی هستید که می خواهند چهره ادبی محبوبشان را بیشتر بشناسند یا به دنبال الهام گرفتن از مکاتبات این چهره ها هستند، این چند کتاب جذاب که متشکل از نامه های این نویسندگان است، می تواند به شما کمک کند.

"عادتِ بودن"  - فلانری اوکانر

زندگینامه فلانری اوکانر - نویسنده - پرورش افکار

به گفته سالی فیتزجرالد که مقدمه این کتاب زیبا را نوشته است، این مجموعه نامه، از کتاب "مرد خوب سخت پیدا می شود" اثر فلانری اوکانر و برنده جایزه ملی حلقه منتقدان کتاب، "خودنگارهای در قالب کلمات" است. صدها صفحه مکاتباتی که  شوخ طبعی ها، تند مزاجی‌ها و خِرد یکی از بااستعدادترین نویسندگان قرن بیستم را آشکار می کند، مجموعه ای هیجان انگیز را تشکیل داده که خواننده دوست دارد بارها و بارها آن را بخواند.

"نامه‌هایی به ملینا" -  فرانتس کافکا

کافکا

هرچند مجموعه های متعددی از نامه نگاری های فرانتس کافکا وجود دارد، اما تعداد کمی از آن ها به اندازه نامه هایی به ملینا، شخصی، صمیمانه و صریح هستند. این نامه ها که کافکا آن ها را خطاب به "ملینا یسنسکا" مترجم اهل چکسلواکی خود نوشته است، افکار، احساسات، ترس ها و خواسته های رمان نویس معروف را در معرض دید عموم قرار می دهد و درک عمیق تری از مردی که پشت گنجینه های ادبی همچون "مسخ" و "محاکمه" قرار دارد، به طرفدارانش ارائه می کند.

"مجموعه نامه‌ها" - جورج اورول

جورج اورول

جورج اورول یکی از مشهورترین نویسندگان نامه در دنیای ادبیات، تمام زندگی خود را - از روزهای ابتدایی مدرسه تا روزهای منتهی به مرگ غم انگیز و زودهنگامش - در مکاتبه با صدها فرد مختلف، از جمله خانواده و دوستان و همچنین چهره های مهم سیاسی و هنری شرح داده است.  این مجموعه عمیق که درواقع صدای خود اورول است، نشان می دهد که چگونه نویسنده "1984" به یکی از پرکارترین نویسندگان و متفکران قرن بیستم تبدیل شد.

"گزیده نامه‌ها" -  امیلی دیکنسون

امیلی دیکینسون - ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

نامه های امیلی دیکنسون مانند اشعار او زیبا، آهنگین و سرشار از احساس هستند. این مجموعه سه جلدی که سندی فوق العاده برای بررسی زندگی یکی از نویسندگان مطرح ادبیات است، این زمینه را برای خوانندگان فراهم می کند تا یکی از بزرگ ترین شاعران آمریکایی و دوران رشد او و افراد و تجربیاتی را که بر کارش تأثیر گذاشته اند ،بهتر بشناسند.

جورج اورول کافکا فرانتس کافکا امیلی دیکنسون فلانری اوکانر
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین