کد خبر: 62345 A

« رامبرانت» که به نقاش تاریکی‌ها شهرت دارد، به عنوان یکی از بزرگ‌ترین نقاشان تاریخ هنر شناخته می‌شود.

ایران آرت: تحقیقات جدید کارشناسان این احتمال را به وجود آورده است که یک پرتره به عنوان اثر اصل «رامبرانت» نقاش نامدار هلندی شناسایی شود. 

به گزارش ایسنا، در سال ۱۹۷۹ پنج تابلو نقاشی از آثار استادان قدیم نقاشی در یکی از سرقت‌های بزرگ هنری آلمان از قصر «فریدنستین» واقع در «گوتا» ربوده شدند.

این آثار در سپتامبر اخیر کشف شدند و حالا محققان معتقدند یکی از این آثار که پرتره‌ای از یک مرد ریش‌دار را به تصویر می‌کشد، یکی از آثار «رامبرانت» نقاش مشهور هلندی است.

این پرتره مرد سالمند به سال‌های بین ۱۶۲۹ تا ۱۶۳۲ تعلق دارد و بیش از چهار تابلو نقاشی دیگر دچار آسیب شده و پس از ربوده شدن چند خراش برداشته است.

حالا این پنج تابلو نقاشی پس از مرمت، در یک نمایشگاه به نام «بازگشت به گوتا: شاهکارهای گمشده» در قصر «فریدنستین» به نمایش گذاشته شده‌اند.

در چندین قرن اخیر این پرتره به «یان لیونس» نقاش هلندی هم‌عصر «رامبرانت» و «فردیناند بول»‌ هنرآموز «رامبرانت» نسبت داده شده است. وجود امضای «بول» در پس‌زمینه سیاه‌رنگ این نقاشی احتمال تعلق داشتن آن به «بول» را بیشتر کرده بود.  

اما کارشناسانی که وظیفه بررسی و مرمت این نقاشی را بر عهده داشته‌اند معتقدند این نقاشی اثر هیچ یک از این دو هنرمند نیست.  یکی از کارشناسان معتقد است وجود امضای «بول»‌ در نقاشی نشان می‌دهد او در مقطعی از زمان مالک این تابلو نقاشی بوده است.

بررسی این نقاشی همچنین توجه‌ها را به نقاشی مشابهی که با امضای «رامبرانت» در موزه هنری هاروارد وجود دارد جلب کرده است. اگر ثابت شود «رامبرانت» نقاش تابلو «گوتا»‌ است می‌توان نتیجه گرفت نقاشی موزه هاروارد تقلبی است.

«رامبرانت» که به نقاش تاریکی‌ها شهرت دارد، به عنوان یکی از بزرگ‌ترین نقاشان تاریخ هنر شناخته می‌شود. 

 

رامبرانت
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین