کد خبر: 35435 A

طراح لباس اهل آنگولا می‌گوید به دنبال این است که تاریخ آفریقا را با زبان مد و رنگ روایت کند.

ایران آرت: نادیر تاتی طراح مد آنگولایی است که برای زنان آفریقایی‌ لباس طراحی می‌کند. او می‌گوید زنانی که این لباس‌ها را می‌پوشند سفیران پرغرور قاره خود هستند.

نادیر تاتی می‌گوید: مد بهترین راه بیان داستان قاره آفریقا و گذشتۀ آن است.

طراح مد جوان به چند زبان مسلط است. در جاهای مختلفی در سراسر جهان زندگی کرده است و طرح‌هایش در نیویورک، لیسبون و برلین به نمایش گذاشته می‌شود.

وی می‌‌خواهد داستان آفریقا را با زبان مد برای مردم جهان بازگو کند.

به گزارش یورونیوز، این طراح لباس آنگولایی می‌گوید: "وقتی با نگاهی متفاوت به آفریقایی‌ها می‌نگرم میبینم که می‌خواهند به جایی تعلق داشته باشند. اما بهترین راه بیان کردن داستان قاره آفریقا و گذشته آن چیست؟"

1

مضمون کارهای "نادیر" هویت آفریقایی است؛ هویتی که او به آن افتخار می‌کند. تمام طراحی‌های او همه حامل پیام عشق او به تاریخ آفریقا و ارزش‌ها آن است.

وی می‌گوید: "این داستانی است که از نسلی به نسل دیگر منتقل شده است و من می‌خواهم از طریق طراحی‌هایم آن را نشان دهم. نقش مد هم دقیقا همین است. داستانی است که از طریق همین طراحی‌ها از نسلی به نسل دیگر منتقل شده است."

2

"داستان قاره سیاه با زبان رنگ‌ها"

رنگ‌ها و الگوهایی که نادیر در طراحی‌هایش استفاده می‌کند، معانی عمیقی دارند و بازگو کننده داستانی از قاره سیاه است.

"تاتی" در لواندا، پایتخت آنگولا انواع پارچه‌ها از سرتاسر آفریقا را پیدا می‌کند.

"وقتی درباره آفریقا صحبت می‌کنیم درباره خون و اندوه صحبت می‌کنیم. رنگ قرمز نماد خون و رنگ سیاه نماد تاریکی و رنگ زرد هم یادآور شادی است.. این رنگها در واقع نماد آنگولا هستند. زبانی که من در طراحی‌هایم به‌کار می‌گیرم همین پارچه‌ها هستند و امضای من هم قاره‌ام است:‌ آفریقا."

3

نادیر سعی می‌کند زنان آفریقایی را متقاعد کند که لباس نقش مهمی در پاسداری از هویت فرهنگی و در نتیجه اعتماد به‌نفس دارد.

وی گفت:‌ "سعی می‌کنم کاری کنم که به زیبایی و ثروتی که در اختیار دارند باور داشته باشند. می‌خواهم این پیام را به جهان برسانم که من اینجا هستم و به نظرم این همان چیزی است که این زنان و تمام مردم قاره آفریقا باید به آن باور داشته باشند."

طرح‌های "نادیر" ترکیبی از سنت و جهان‌بینی فرهنگی آفریقاست. او برای زنان آفریقا نمونه است زیرا موفقیتش را مدیون شور و شوق و اشتیاق و کار سخت است.

او می‌گوید:‌ "من رویاهای زیادی دارم و سعی می‌کنم آنها را عملی کنم. اگر امروز در دنیای مد این جایگاه را دارم به خاطر رویاهایم است. چون هیچ مرزی برای رویاهایم قائل نیستم."

4

پوشش لباس مدلینگ طراح لباس طراح مد نادیر تاتی
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین