کد خبر: 39475 A

ایران آرتمراسم اختتامیه اولین نمایشگاه بین المللی کفش، کیف و کالای ورزشی به همراه آثار طراحان برتر صنعت پوشاک در ایران مال برگزار شد. 

علی اژدرکش، رئیس اتحادیه صنف کفشهای ماشینی و رئیس ستاد برگزاری نمایشگاه در این مراسم اظهار داشت: با توجه به نام گذاری سال ۹۸ به رونق تولید و برنامه های مدونی که دولت محترم در رسیدن به این اهداف دارد اتحادیه های مربوط به این صنوف به همراه ۲۰ اتحادیه از سراسر کشور همت کردند تا نمایشگاه با حضور بیش از ۱۴۰ تولیدکننده داخلی برگزار نمایند.

وی با ابراز خرسندی از نتایج و بازخوردهای مثبت برگزاری نمایشگاه گفت: بازخورد برگزاری نمایشگاه، نشان از موفقیت تمام تلاشگران این حوزه بود.

بازخوردهای برگزاری نمایشگاه نشان از موفقیت تمام تلاش‌گران این حوزه دارد

فاطمه ذوالقدر عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در این مراسم با تأکید بر اهمیت جایگاه و فعالیت اصناف در حوزه‌های مختلف به‌ویژه رشد و توسعه تولید، گفت: اصناف پتانسیل بسیار بالایی در حوزه تولید دارند که برگزاری این‌گونه نمایشگاه‌های صنفی- تخصصی شاهدی بر این امر است، لذا حمایت از تولید در حوزه اصناف در کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی پیگیری می‌شود.

عضو کمیسیون مجلس شورای اسلامی با اشاره به پیگیری و بررسی عملکرد کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور در کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: بدون شک حضور اصناف و نقش آن‌ها در ابعاد مختلف اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی بر کسی پوشیده نیست، لذا باید بسترهای لازم و سازوکار مناسب برای حضور و فعالیت بیش از پیش آن‌ها در این حوزه فراهم شود.

برگزاری نمایشگاه به‌جای فروشگاه

قاسم نوده فراهانی رئیس اتاق اصناف تهران نیز با اشاره به موفقیت برگزارکنندگان این نمایشگاه از دیدگاه میدانی بیان داشت: آنچه امروز در این نمایشگاه مشاهده شد حاصل تلاش و زحمت طیف وسیعی از تولیدکنندگان و فعالان عرصه کفش، لوازم ورزشی و کیف و چرم و طراحان صاحب ذوق و هنر است

نوده فراهانی در ارتباط با مکان برگزاری نمایشگاه گفت: نظیر این دست مکان‌ها برای برگزاری نمایشگاه در کشور کم است؛ بطوری که می‌توان گفت حتی در خاورمیانه نیز نظیر ندارد، لذا همین موضوع گامی بزرگ و مؤثر در هر چه موفق‌تر شدن نمایشگاه خواهد شد.

او با تأکید بر اهمیت برگزاری نمایشگاه به‌جای فروشگاه افزود: از دیگر ملزومات مورد توجه، دقت و اعمال نظر در جهت برگزاری نمایشگاه به‌جای فروشگاه است چه اینکه در بیشتر نمایشگاه‌ها به‌جای نمایش محصول بیشتر در فروش آن محصول برنامه‌ریزی می‌شود که این تفکر و نگرش کاملاً اشتباه بوده و از قاعده، نفس و فلسفه واقعی کار را خارج می‌سازد، امیدوارم هر چه جلوتر می‌رویم بتوانیم نمایشگاه‌های بهتری برگزار کنیم.

هرچه دولت کوچک‌تر شود کیفیت کار بالاتر می‌رود

ابراهیم درستی نماینده وزیر صمت در اتاق اصناف ایران و نایب‌رئیس اول اتاق اصناف تهران با اشاره به تأکید وزیر صنایع مبنی بر فعالیت بخش خصوصی بیان داشت: اگر بخش خصوصی فعالیت خود را در حوزه تولیدات داخلی بیشتر و محصولات را با کیفیت خوب و با قابلیت رقابت با برندهای خارجی به بازار عرضه کند، دولت نیز اختیارات زیادی را به بخش خصوصی واگذار می‌کند.

نماینده وزیر صمت در اتاق اصناف ایران تأکید کرد: هرچه دولت کوچک‌تر شود مسلماً کیفیت کار بالاتر می‌رود بر این اساس دولت تنها باید نقش نظارتی داشته باشد و کسب‌وکار و امور تجاری و بازرگانی را به عهده بخش خصوص بگذارد.

طیبه سیاوش عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی، یداله صادقی رئیس سازمان صمت استان تهران روسای اتحادیه های صنفی تهران از دیگر حاضرین در این مراسم بودند. 

 

 

علی اژدرکش نمایشگاه بین المللی کفش، کیف و کالای ورزشی
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین