کد خبر: 41669 A

تاثیرگذارترین مدل‌های سیاه‌پوست قدیم و جدید در کتابی تحت عنوان "بزرگترین مدل‌ها" معرفی شدند.

ایران آرت: کتاب "بزرگترین مدل‌ها" ادای احترامی است به مدل‌های سیاه‌پوست قدیم و جدید: از اولین مدل‌هایی که عکس شان روی کاتالوگ‌ها و جلد مجله‌ها آمد، مانند ایمان، بورلی جانسون و دان‌ییل لونا تا ابرمدل‌هایی مانند تایرا بنکس و نائومی کمپبل که سلاطین دهه نود بودند.

این کتاب نسل اخیر مدل‌ها را هم مانند آدوائو آبوئا، جوردن دان و جوآن اسمالز در بر می‌گیرد، مدل‌های که دارند با بلند کردن صدا و انتقاد از تعصب نژادی صنعت مد را تکان می‌دهند و در عرصه رسانه‌های مجازی شور و هیجان به راه انداخته‌اند.

به گزارش ایندیپندنت، نویسنده این کتاب مارسلاس رینولدز است که طراح لباس شهرگان و روزنامه‌نگار است. او ۷۰ زن را از ۶۰ سال گذشته در کتابش معرفی کرده است.

کتاب پر است از عکس‌های زیبا از این زنان، به یاد ماندنی‌ترین عکس‌های آنان که روی جلد مجلات رفته، چالش‌هایی که به راه انداخته‌اند، نمایش‌های مد آنان و مقالاتی که نوشته‌اند.

دهه‌هاست که مدل‌های سیاه‌پوست در صنعت مد و فرهنگ عامه تأثیرگذارند و حضورشان باعث بازتعریف استانداردها و مرزهای زیبایی شده است. کتاب بزرگترین مدل‌ها در واقع تأثیر به‌یادماندنی آنان در این عرصه را پاس می‌دارد.


تایرا بنکس
​تایرا بنکسبورلی جانسون
بورلی جانسون


نائومی کمپبل
نائومی کمپبلآدوئا آبواه
​آدوئا آبواهدان‌ییل لونا
دان‌ییل یوناجوان اسمالز
جوان اسمالز

مدل مانکن فشن نائومی کمپبل تایرا بنکس
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین