کد خبر: 45118 A

شرکت آدیداس به خریداران خود وعده داد تا سال 2024 کل کفش‌های تولیدی‌اش از مواد بازیافتی تولید شوند.

ایران آرت: غول تولید کننده لباس ورزشی جهان؛ آدیداس اعلام کرد بیش از نیمی از پلی استر مورد استفاده در محصولات خود را از مواد بازیافتی از جمله میلیون ها کفش ساخته شده از زباله های پلاستیکی طراحی کرده است.

به گزارش انتخاب، این شرکت در بیانیه ای گفت: "در سال 2020 ، سهم پلی استر بازیافت شده در محصولات آدیداس "برای اولین بار از 50 درصد عبور خواهد کرد. و تا سال 2024 ، آدیداس "متعهد به استفاده از پلی استر بازیافت شده" در کل کفش ، لباس و موارد دیگر مانند کیف و محافظ ساق پا است."

این شرکت همچنین گفت که هدف آنها بازیافت  15 تا 20 میلیون جفت کفش در سال 2020 با استفاده از زباله های پلاستیکی جمع آوری شده "از سواحل و مناطق ساحلی" است.این گروه در سال گذشته بیش از 11 میلیون جفت از این قبیل را فروخته است. گرچه این میزان هنوز هم تنها بخشی از بیش از 400 میلیون جفت کفشی است که سالانه در آدیداس تولید می شود.

آدیداس گفت که این شرکت متعهد به مقابله با معضل زباله های پلاستیکی "برای جلوگیری از آلودگی اقیانوس های جهان" است. نخستین کفش این شرکت که کاملاً از مواد بازیافت شده ساخته شده است ، "Futurecraft Loop" ، است که قرار است در سال 2021 وارد فروشگاه ها شود.

شرکت آدیداس از سال 2015 ،با سازمان محیط زیست پارلی در سطح اقیانوس ها در طیف وسیعی از محصولات ، از جمله پیراهن های فوتبال برای باشگاه های بزرگی مانند رئال مادرید و بایرن مونیخ همکاری داشته است.

 

مدل سلنا گومز مانکن آدیداس
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین