کد خبر: 47078 A

در هفته جاری انتخاب لباس مگان مارکل به طرز محسوسی تغییر کرده به نحوی که با پوشش مرسوم اعضای زن خاندان سلطنتی در مراسمات رسمی، کاملاً متفاوت است.

ایران آرت،  برخی ناظران این تغییر را با جدایی قریب الوقوع وی و همسرش از مسئولیت‌های رسمی خود در خاندان سلطنتی، در ارتباط می‌دانند.

این هفته مگان مارکل، دوشس ساسکس و پرنس هری برای آخرین بار به عنوان اعضای ارشد خانواده سلطنتی انگلیس در مراسم کلیسای وست مینستر شرکت کردند. بر اساس برنامه این زوج از تاریخ 31 مارس، عناوین سلطنتی و بسیاری از وظایف و مسئولیت های رسمی خود را رها می کنند. اما آنچه در این هفته توجه بسیاری را در مورد این زوج به خود جلب کرد این بود که مگان در طی این هفته شاهد تغییری محسوس در انتخاب لباس های خود بود. این گونه تغییرات به ویژه در جریان حضور در مراسمات رسمی، چندان در میان اعضای زن خاندان سلطنتی، معمول نیست. خبرگزاری سی ان ان آمریکا، در گزارشی مختصر به این تغییر سبک پوشش مگان مارکل در روزهای اخیر و ارتباط آن با جدایی او و همسرش از خاندان سلطنتی پرداخته است.

به گزارش فرارو، در این مراسم نیز مثل همیشه، همه چشم ها به انتخاب لباس مگان مارکل دوخته شده بود. او در مدت زمان کوتاه و یک هفته ای، با سه پوشش متفاوت در انظار عمومی ظاهر شد که حکایت از یک تغییر می داد. مگان مارکل، ابتدا در مراسم Endeavour Fund Awards با لباسی آبی رنگ از برند «ویکتوریا بکهام»، در زیر باران شدید دیده شد که به همراه همسرش هری در حال ورود به سالن بود.

 
(تصاویر)تغییر محسوس در سبک پوشش مگان مارکل!
 
سپس با لباسی قرمز و شگفت انگیز از برند Safiyaa که نه با جواهرات سلطنتی که با گوشواره های کریستالی «سیمون روشه» ست شده بود، در جشنواره موسیقیMountbatten ظاهر شد.
 
(تصاویر)تغییر محسوس در سبک پوشش مگان مارکل!
 
اما در آخرین حضور رسمی مگان و هری در قامت اعضای خاندان سلطنتی در مراسم روز مشترک المنافع در کلیسای وست مینستر، مگان مارکل، لباس سبز زمردی برند Emilia Wickstead، تکمیل شده با شنل رویی و جالب توجه برند William Chambers، به تن کرده بود. اما به نظر می رسد این پایان حضور رسمی در میان اعضای خاندان سلطنتی، حکایت از آغازی جدید برای مگان دارد، حکایتی که پوشش های اخیر او بازگو می کنند.
 
(تصاویر)تغییر محسوس در سبک پوشش مگان مارکل!
 
انتخاب پوشش از سوی مگان، از زمانی که او و پرنس هری نامزدی خود را در سال 2017 اعلام کردند، توجه بسیاری را به خود جلب کرد. عروسی آن ها یکی از بزرگترین خبرهای سال 2018 بود که حرف های بسیاری را درباره لباس عروسی وی به دنبال آورد. با این حال وقتی که به نظر می رسد او با انتخاب این لباس، قوانین نانوشته سلطنتی درباره انتخاب لباس را زیر پا گذاشته، رسانه ها هیچ انتقادی از او نکردند. پاها و شانه های برهنه، لاک ناخن تیره و عدم استفاده از کلاه، نوعی بی بند و باری در قانون نانوشته سلطنتی درباره پوشش به حساب می آید.
 
(تصاویر)تغییر محسوس در سبک پوشش مگان مارکل!
امروزه همه می دانند که سیاستمداران در انتخاب پوشش خود حساسیت ویژه ای به خرج می دهند چرا که می دانند بسیاری از مردم و رسانه ها با دقت این موضوع را دنبال می کنند. همین امر باعث شده است که گاه شاهد تغییر در سبک پوشش اشخاص سیاسی در پیش و پس از دوران مسئولیت آنها باشیم. گاه نیز مشاهده می شود که برخی از همان ابتدا سعی دارند تا اسیر چنین فضایی قرار نگیرند. برای مثال «کیرستن گیلیبرند»، نامزد زن دموکرات انتخابات ریاست جمهوری 2020 آمریکا، به جای پوشش معمول زنان سیاستمدار در این کشور، یعنی استفاده از شلوار، غالبا دامن بر تن می کرد تا خود را عادی تر جلوه دهد.

اما در این میان بیشتر این افراد در دوران پس از مسئولیت های رسمی، به پوشش کمتر رسمی تر خود باز می گشتند. «میشل اوباما»، که عشقش به مد را حتی در دورانی که بانوی اول بود، به نمایش می گذاشت، در دوران ریاست جمهوری همسرش، غالباً از لباس های رسمی تری استفاده می کرد. اما پس از خروج از کاخ سفید، او سبک شخصی خود را به گونه ای حیرت انگیزتر از قبل به نمایش گذاشت. لباس که وی در سال 2018 در جریان مصاحبه با «سارا جسیکا پارکر» در بارکلیز نیویورک، به تن داشت، نشانگر این ماجرا بود. او یک لباس ساتن درخشان زرد بر تن داشت که با چکمه های براق و پاشنه بلند برند Balenciaga، ست شده بود.

 
(تصاویر)تغییر محسوس در سبک پوشش مگان مارکل!
 
این تغییر شگرفی در پوشش میشل اوباما بود که او نشانه هایش را در همان دوران ریاست جمهوری همسرش نیز به نمایش گذاشته بود. پوشش مگان مارکل در این هفته نیز سیگنل های مشابهی را برای ناظران و عموم مردم به نمایش می گذارد. به نظر می رسد مگان پس از کناره گیری رسمی از مسئولیت های رسمی خود و همسرش، تغییری اساسی در پوشش خود ایجاد کند، تغییری که متناسب با زندگی آزادانه خارج از دیوارهای کاخ باکینگهام باشد.
مگان مارکل پرنس هری
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین