کد خبر: 49557 A

کارلی کلاوس که یکی از سوپرمدل‌های معروف جهان است، یک شرکت تکنولوژی تاسیس کرده تا به بیش از 500 دختر نوجوان مهارت‌های برنامه‌نویسی را آموزش بدهد.

ایران آرت: کارلی کلاوس یک سوپرمدل آمریکایی بوده که در سال 1992 متولد شده و اکنون 28 سال سن دارد. کارلی از سال 2011 تا 2014 به عنوان فرشته ویکتوریا سیکرت فعالیت مدلینگ انجام داده و به عنوان یک مدل مطرح و شناخته شده، روزبه‌روز همکاری‌اش با برندهای مختلف گسترش یافته است. اما کارلی کلاوس علاوه بر فعالیت در حوزه مدلینگ، به برنامه نویسی و کارآفرینی در این حوزه نیز پرداخته است. 

کارلی کلاوس از 14 سالگی فعالیت مد و فشن را آغاز کرد و از همان دوران به شهرت خوبی رسید. کارلی علاوه بر همکاری با ویکتوریا سیکرت با برندهای مطرح دیگری چون هرمس، لاگوست، دیور، گوچی، ورساچه، لویی ویتون، کلوین کلین و دیگر برندها نیز همکاری داشته است. او در سال های 2000 تا 2010 جزو برترین مدل‌ها به انتخاب مجله ووگ بوده است.

به گزارش وبسایت دینو، کارلی کلاوس جدا از فعالیت‌های مدلینگ، تحصیلاتی در حوزه مهندسی کامپیوتر دارد و در زمینه برنامه‌نویسی فعالیت‌های گسترده‌ای داشته است. البته خانواده او نیز تحصیلات عالی پزشکی داشته‌اند در نتیجه تحصیل کارلی در حوزه‌ی محبوبش کاملا طبیعی است. البته کارلی علاوه بر برنامه‌نویسی به فعالیت‌های دیگری چون دوچرخه‌سواری و آشپزی نیز علاقه زیادی دارد.

18ENCOUNTERS2-articleLarge

کارلی در رابطه با برنامه‌نویسی اینگونه می‌گوید: "قبل از اولین کلاس برنامه‌نویسی هیچ ایده‌ای نداشتم که چطور می‌شود با نوشتن چند خط کد چیزهایی ساخت. اما بعد از تنها دو دوره، من و همکلاسی‌هایم یک هواپیمای بدون سرنشین کوچک را برنامه‌ریزی کردیم. در آن روزها فهمیدم که کدنویسی مانند هنر و مد است و به خلاقیت ارتباط زیادی دارد. اکنون، بیش از هر زمان دیگری نیاز است تا در قالب فناوری فعالیت کنیم و دنیای خود را بسازیم. البته شاید مردم، فناوری و مد را مرتبط ندانند اما این دو در یک مسیر قرار دارند و هر روز شاهد تعامل بیشتر این دو صنعت خواهیم بود."

​وی می‌افزاید: "برنامه‌نویسی برای من بسیار الهام‌بخش است و همه دختران و زنان را به یادگیری کدنویسی تشویق می‌کنم و در این حوزه با آنها همکاری خواهم کرد. جامعه به زنانی قدرتمند و فعال نیاز دارد تا در تمامی زمینه‌ها فعالیت کنند و آینده‌ساز باشند."

maxresdefault

اکنون کارلی کلاوس یک شرکت تکنولوژی را تاسیس کرده و رهبری یک تیم فناوری و برنامه‌نویسی را به عهده دارد. تیم او تشکیل شده از زنان و دخترانی است که مهارت برنامه‌نویسی دارند یا به این حوزه علاقه زیادی داشته‌اند. او همچنین کلاس‌های برنامه‌نویسی نیز برای علاقه‌مندان برگزار می‌کند و فرصت یادگیری کدنویسی را برای دختران 13 تا 18 سال را فراهم کرده است.

i-2-karlie-klossand8217s-coding-bootcamp-gains-momentum

تاکنون بیش از 500 نفر از دختران و زنان، موفق شدند تا در کنار کارلی مهارت‌های برنامه‌نویسی یاد بگیرند و در این حوزه در تیم او فعالیت کنند. کارلی همچنین کارگاه‌های برنامه‌نویسی رایگانی را در مدارس دختران راه‌اندازی کرد تا دانش‌آموزان علاقه‌مند را به این حوزه جذب کند. او همچنین برنامه‌های یادگیری آنلاین خود را نیز راه‌اندازی کرده و در اختیار همگان قرار داده است. در واقع کارلی سعی کرده تا در کنار حوزه مدلینگ، برای جوامع زنان و دختران نیز مفید باشد و تاثیر مثبتی بر زنان داشته باشند.

KWK-in-article-995x560

 

مدل مانکن ویکتوریا سیکرت کارلی کلاوس
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین