کد خبر: 49812 A

در این روزها که آفتاب مانند آتش از آسمان می بارد مدل های لینن TNKA طوبی ناصری کریموند توجه ها را به خود جلب کرده است

ایران آرت: پارچه لینن انتخاب مناسبی برای فصول گرم سال است. بافت این پارچه، دارای منفذهایی است که اجازه می دهد هوا به راحتی رد شود و سطح پوست را خنک نگه دارد. این روزها شاهد طرح ها و دیزاین های زیادی از مانتو تا شومیز و دامن با این نوع پارچه هستیم . بازارهای جهانی هم سال هاست از این جنس پارچه برای لباس های زنانه و مردانه استفاده می کنند . اصولا طرح هایی از لباس های روزانه با پارچه لینن، گرانتر از پارچه های مشابه دیگر است . زیرا که لینن پارچه ای صد در صد نخی است و با بافت منحصر به فردش زیبایی خاصی به لباس می دهد . چروک شدن این پارچه به نوعی امضای لینن است . خیلی ها لباس هایی با لینن و چروک را می پسندد و مد جهانی نیز از این نوع طراحی بسیار استقبال می کند ، جالب اینجاست که چروک¬های پارچه لینن با دست خیس هم برطرف می¬شوند ولی افراد زیادی از زیبایی این چروک ها لذت می برند .

برند TNKA

TNKA به همت طوبی ناصری کریموند در یکی از استان های جنوبی با پارچه های لینن توجه ها را به خود جلب کرده است؛ این برند این روزها از همه جای ایران سفارش های ویژه ای برای طراحی و حتی فروش پارچه دریا۴ت می کند.

طوبی ناصری کریموند طراح 35 ساله مسجد سلیمانی است که همراه همسر و دوفرزندش در بندرعباس ساکن است او با استفاده از پارچه های لینن مانتو، شومیز، دامن و لباس های راحتی طراحی کرده که مناسب با هوای گرم و فضای این روزهای مد دنیاست .

برند TNKA

طوبی ناصری کریموند درباره شروع کارش گفت : از سال ۱۳۹۸ به علت علاقه شخصی به طراحی و دیزاین لباس، مخصوصا لباس های کژوال و کاربردی روزمره در بندر عباس شروع به کار کردم و صفحه طراحی و حتی فروش پارچه لینن را در اینستاگرام راه اندازی نمودم . خیلی زود حجم سفارشات زیاد شد و تصمیم به ثبت برند وتوسعه کارگاه گرفتم که به دلیل شرایط پیش آمده و قرنطینه و فراگیری بیماری کرونا فعلا از فعالیت دسته جمعی کارگاه جلوگیری کردم .امیدوارم با رفع بحران کرونا بتوانم این راه را ادامه دهم و زنان علاقمند جنوب را در این وارد کنم تا علاوه بر نفع مالی بتوانند با یادگیری طراحی و دیزاین لباس از ذوق و استعدادشان در این راه استفاده کنند .

برند TNKA

وی ادامه داد : نام TNKA برگرفته از مخفف اسم و فامیل خودم است . در مرحله اول برای من راه اندازی این کار و کارگاه واستفاده از طراحی و پارچه مناسب محیط اهمیت داشت . طراحی لوگو توسط همسرم انجام شد . سعی ما بر این بود با کمترین هزینه کاری امروزی و متناسب با نیاز جامعه را پیش ببریم وتمام تلاشم این است که با رفع بحران کرونا هر چه زودتر کارگاهی را راه اندازی کنم . او با اشاره به بهره گیری از طرح های خارجی و ایرانیزه کردن آنها و تناسب با محیط.

طوبی ادامه داد : طرح ها اکثرا توسط خودم انجام می شود و گاهی نیز مشتری سلیقه خاصی دارد که من سعی می کنم خواسته او را در دیزاین لباسش رعایت کنم . لباس های خارجی نیز گاهی از الهامات من برای دوخت این نوع پارچه است آنها را با شرایط محیط و جامعه تطبیق می دهم و آنچه نیاز بازار و علاقمندان است را خروجی می گیرم . پارچه لینن با توجه به بافت و تارو پودش اجازه مدل های وسیع را به طراح نمی دهد گرچه ما سعی می کنیم در این راه از مدل هایی امروزی و همگام با مد جهانی پیش برویم ولی بیشتر مدل ها مینیمال وساده هستند .

برند TNKA

طوبی ناصری کریموند موسس برند TNKA افزود : امسال با توجه علاقه مشتریان و تعطیلی بازار ها پارچه لینن را به صورت تکی به فروش رساندم تا دست طراح ها برای اجرای علاقه شخصی شان باز باشد . در حال حاضر سه صفحه فعال در اینستاگرام دارم برای طراحی و دیزاین لباس،فروش پارچه لینن و فروش شال و روسری الیاف طبیعی . من به دلیل علاقه شخصی ام به این نوع پارچه سعی کردم مجموعه کاملی از جنس های مختلف تا بافت و رنگ را کنار هم جمع کنم تا کلکسیون جامعی برای مشتریان علاقمند داشته باشم .

برند TNKA

این طراح در پایان گفت : باید به علاقمندان محیط زیست این نوید را بدهم که لینن یکی از قدیمی ترین پارچه های دنیاست که بشر با استفاده از الیاف طبیعی کشف کرده و علاوه بر خنکی و طبیعی بودن غیره هیچگونه آلودگی برای محیط زیست نداشته و ندارد و سریع در طبیعت تجزیه می شود .

 

طوبی ناصری کریموند پارچه لینن TNKA
نظرات خوانندگان
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین