کد خبر: 52681 A

از زمان همه‌گیری کرونا تا کنون طراحان انواع و اقسام ماسک را طراحی کرده‌اند، اما این ماسک یک ویژگی جالب دارد و آن هم این است لبخند شما پشت ماسک پنهان نمی‌ماند.

ایران آرت: با توجه به اینکه متخصصان و محققان بهداشتی و پزشکی استفاده از ماسک را در پیشگیری از شیوع و ابتلا به ویروس کرونا موثر می‌دانند، نهادینه سازی این فرهنگ برای جامعه ضرورت و تکلیفی است که باید همانند کمربند ایمنی درهنگام رانندگی برای همه افراد جا بیفتد. بخش عمده مردم دنیا همزمان با شیوع ویروس کرونا به استفاده از ماسک‌های بهداشتی روی آورده‌اند، زیرا ماسک‌ها می‌توانند مانع از انتقال قطرات بزرگی شوند که پس از عطسه و سرفه دیگران در هوا پخش می‌شوند به همین دلیل استفاده از ماسک‌های بهداشتی مفید است.

علاوه بر این ماسک باعث می‌شود تا فرد نتواند بینی و دهان خود را با دست لمس کند و به این ترتیب امکان ابتلای او به ویروس به دنبال تماس دست‌هایش با سطح آلوده کمتر است.

تابناک باتو نوشت در این گزارش، به شما نحوه تهیه ماسک خانگی و مراحل دوخت آن را که البته خنده زیبای شما را از پشت ماسک نمایان می‌کند، آموزش می دهیم. همراه ما باشید.

برای تهیه این ماسک ساده، تنها به ۴ تکه پارچه پنبه ای، ۲ عدد کش و یک تکه وینیل یا پلاستیک نیاز است.

اما چه نوع وینیل (پلاستیک) بهتر است؟

وینیلی که در تهیه پرده حمام استفاده میشود مناسب است، زیرا در مقابل شست و شو مقاوم است، اما این نوع از وینیل بوی شدیدی دارد که ممکن است اذیت کننده باشد. گزینه دیگر استفاده‌ی مجدد از  کیسه‌های وینیل است که ست‌های روتختی را در آن‌ها قرار می‌دهند. این نوع در مقایسه با نوع قبلی بوی بسیار کمتری دارد.

ولی ما از کاور پلاستیکی کاغذ استفاده می کنیم، زیرا علاوه بر اینکه با دست قابل شست و شو است، هنگام خشک شدن روی سطح صاف قرار میگرد و در دوخت نیز منعطف است.

آیا این ماسک شفاف قابل شست و شوست؟

بله؛ اما توجه داشته باشید که آن را با دست و آب سرد بشویید. همچنین از مواد شوینده قوی استفاده نکنید. پس از شست و شو ماسک را در دستگاه خشک کن قرار ندهید، بلکه اجازه دهید در سطحی صاف و به مرور خشک شود.

طریقه‌ی دوخت

۱. با بریدن تکه پارچه‌های خود و اتو کشیدن چین و چروک‌ها شروع کنید.

2

۲. تکه‌ی پلاستیکی را با استفاده از الگو‌های ارائه شده برش دهید.

۳. کش خود را به اندازه ۱۵ سانتی متر ببرید (به دو تکه نیاز دارید).

۴. لبه‌های پارچه را به اندازه ۶ میلی متر تا کنید و هر ۴ لبه ۴ تکه را اتو کنید.

3

۵. هر قطعه پارچه را از وسط تا کنید و با اتو آن را صاف کنید.

4

۶. دوخت را با دوختن قسمت‌های کوتاهتر پارچه به هر طرف پلاستیک شروع کنید. پارچه را روی قسمت کمی از پلاستیک قرار دهید تا در نهایت ماسک زیباتری داشته باشید.

5

۷. اکنون قسمت‌های بلندتر پارچه را بدوزید. لبه‌های پارچه را آماده کنید و با کوک‌های مستقیم به سمت پایین به دوختن ادامه دهید. شما متوجه می شوید که در انتهای تکه‌های بلند، پارچه مقداری آویزان شده است. قسمت اضافی را قبل از اینکه دوخت به سمت پایین را تکمیل کنید، مرتب کرده و تو بگذارید. نگران قسمت‌های بالایی که دوخته نشده است نباشید. هنگام دوخت کش به آن قسمت می‌پردازیم. قسمت بالایی و میانی لبه‌ها را اینگونه تکمیل کنید.

۸. در این مرحله کش‌ها را اضافه میکنیم. انتخاب کنید که میخواهید کدام طرف، پشت ماسک باشد. یک پیلی کنار ماسک ایجاد کنید، یک طرف کش را به زیر لبه‌ی بالایی پیلی و طرف دیگر آن به زیر لبه‌ی پایینی پیلی بدوزید.

9

۹. مرحله ۸ را برای طرف دیگر تکرار کنید.

9

۱۰. آخرین مرحله این است که یک پلیسه ساده پایین ماسک قرار دهید تا پارچه کاملا در اطراف چانه قرار گیرد.

12

هم اکنون ماسک شما آماده است


1

ماسک مدل مانکن فشن
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین