کد خبر: 58766 A

بلا حدید در طول یازده روز حمله اسرائیل به فلسطین، به اعتراض علیه دولت اسرائیل پرداخت و اقدامات خشونت‌آمیز علیه غیرنظامیان فلسطینی را محکوم کرد. این اقدام، آینده شغلی مدل فسطینی الاصل را به خطر انداخته است.

ایران آرت: حمایت بلا حدید، مانکن سرشناس آمریکایی از فلسطینیان در مناقشه اخیر غزه انتقاد‌های زیادی را از سوی سازمان‌ها و محافل تندرو یهودی در ایالات متحده متوجه وی کرده که بخشی از آن در رسانه‌های آمریکایی نیز بازتاب گسترده داشته است.

نشریه نیویورک تایمز در شماره روز ۲۲ مه خود یک صفحه کامل از پیام‌های تبلیغی را که یک انجمن یهودی موسوم به شبکه ارزش‌های مافوق جهانی Ultra World Values ​​Network هزینه آنرا پرداخت کرده بود به طرح اتهام علیه بلا حدید، تاپ مدل آمریکایی اختصاص داد.

یورونیوز نوشت در این کمپین تبلیغاتی، بلا حدید به دلیل مواضع اخیر در حمایت از فلسطینان از سوی برخی محافل تندرو به یهودی‌ستیزی و نفرت پراکنی علیه اسرائیل متهم شده است.

اختصاص یک صفحه کامل از روزنامه نیویورک تایمز به انتقادهای تند و اتهام‌ علیه بلا حدید که از طرف پدر فلسطینی تبار محسوب می‌شود به سرعت در شبکه‌های اجتماعی بازتاب یافت و مانند بمبی خبری توجه کاربران و نیز فعالان رسانه‌ای را به خود جلب کرد.

‌Bella Hadid

این مسئله سبب شد تا به اختلاف‌ها در خصوص مواضع جدید بلاحدید در حمایت از فلسطینیان دامن زده شود و حتی برخی نسبت آینده شغلی این مانکن سرشناس آمریکایی تردیدهایی را مطرح کنند.

برخی نیز رسانه‌های آمریکایی را به گرفتن پول برای ترویج نفرت پراکنی، اتهامات بی‌اساس و تفکرات خشونت آمیز متهم کردند.

در این صفحه همچنین عکسی از بلا حدید در کنار خواهرش جیجی حدید و نیز دوآ لیپا،‌ خواننده زن سرشناس بریتانیایی که گفته می‌شود دوست انوار حدید، برادر دو مانکن آمریکایی است به تصویر کشیده شده است.

فلسطین، من نام تو را می نویسم

تاپ مدل آمریکایی که مادری هلندی و پدری فلسطینی دارد از ابتدای مناقشه یازده روزه اخیر میان فلسطینیان و ارتش اسرائیل و در پی شدت گرفتن حملات هوایی و موشکی به نوار غزه به حمایت از فلسطینیان پرداخت و به صورت آشکار اقدامات خشونت‌آمیز علیه غیرنظامیان فلسطینی را محکوم کرد.

عکس روز| مدل فلسطینی در کنار مردم غزه

بلا حدید حتی روز پانزدهم مه در تظاهرات حمایت از فلسطینیان در خیابان‌های نیویورک شرکت کرد و همراه با دیگر معترضان آمریکایی حملات گسترده و کم سابقه ارتش اسرائیل به نوار غزه را به شدت محکوم کرد.

عکس‌هایی از شرکت این مدل آمریکایی که در حساب‌های اینستاگرام و توییتر وی منتشر اما سپس حذف شد میلیون‌ها لایک از سوی کاربران شبکه‌های اجتماعی دریافت کرد.

بلا حدید برای نخستین بار نیست که از فلسطینیان به صورت آشکار حمایت می‌کند. وی سال ۲۰۱۷ نیز با انتشار پستی نوشته بود: "من با برادران و خواهران فلسطینی‌ام هستم، من از شما محافظت خواهم کرد و تا جایی که بتوانم حمایتتان می‌کنم. دوستتان دارم."

 

جی جی حدید بلا حدید
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین