کد خبر: 10083 A

"راموس یوتسوی" در یک مجموعه عکس اثری را مرور می‌کند که بر ویرانه‌های یک کلیسای گوتیک ساخته شده است .

ایران آرت: هنرمند عکاس"راموس یوتسوی" مجموعه عکسی از "موزه کلمبا" در کلن آلمان با طراحی  "پیتر زومتور" معمار شناخته شده را در وبسایت "آرک دیلی" به اشتراک گذاشته است.

موزه+کلمبا2

این موزه، بر ویرانه‌های کلیسای گوتیک ساخته شد که در جنگ جهانی دوم از بین رفته بود و طراحی زومتور در رقابتی برای طراحی معاصر مجموعه هنری اسقف اعظم کلن و با هدف حفاظت از بقایای این اثر گوتیک اثر برگزیده شناخته شد. زومتور در این طرح ویرانه‌های موجود را با معماری مدرن ایده آل برای هنر مذهبی با روشی ظریف و مینیمال ترکیب کرده است.

موزه+کلمبا

در این مجموعه‌ی جدید، یوتسوی یک تور گردشگری از طراحی زومتور ارائه می‌کند و با عکس‌های خود، مخاطب را با تصویرسازی ساختمان در زمینه شهری اثر آشنا می‌کند. او همچنین در این مجموعه جزئیات اختصاصی معماری بر بنا را نیز بررسی می‌کند.

موزه+کلمبا4

طرح زومتــور آگاهانه و با رعایت تمامی الزامات به گونه ای سحرآمیز بر خرابه‌های کلیسای گوتیک متأخر بنا شده است و از این حیث درکی بی نظیر نسبت به ذات طرح اولیه و روایت مستتر در بافت را نمایان می‌کند.

موزه+کلمبا3

این اجزا شامل قطعات به جای مانده از کلیسای دوره گوتیک، خرابه‌های سنگی متعلق به دوره‌های رمی و قرون وسطی و آثار به جای مانده از نمازخانه "بانوی خرابه‌ها" Madonna of the Ruins " ساخته معمار آلمانی "گاتفرید بوم" به سال 1950 است.  نمای حاصل از آجرهای خاکستری بقایای نمای کلیسا را در نمای جدید طراحی شده برای موزه معاصر ترکیب می‌کند.

راموس یوتسوی
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین