کد خبر: 28164 A

ساختمان قدیمی شیکاگو به محلی برای گردهمایی دوستداران هنر و جامعه معماران تبدیل شده است.

ایران آرت: تادائو آندو، معمار مشهور ژاپنی یک ساختمان قدیمی آجری در شیکاگو را طی یک بازسازی به یک مرکز نمایشگاه با تاکید بر آثار معماری تبدیل کرده است.

به گزارش زما، این ساختمان ۴ طبقه که در همسایگی لینکولن پارک قرار دارد. در سال ۱۹۲۹ با متریال قالب آجر ساخته شده است و اکنون به محلی برای گردهمایی دوستداران هنر و جامعه معماران تبدیل شده است. ساختمان اولیه ۳۳۰۴ متر مربع مساحت داشته است که اندو طی فرآیند بازسازی، بدون تغییر در متریال اصلی ساختمان که آجر است توانسته فضاهای بیشتری را برای استفاده عموم تدارک ببیند.

l4tv_2

47np_7

نور اتریوم جدید ساختمان که ارتفاعی کامل دارد توسط مجموعه ای از پنجره ها تامین می شود و تلاش شده است در طول روز، محیط با نور طبیعی روشن شود. او در مورد روند طراحی داخلی مجدد ساختمان گفته است: "کل فضاهای داخلی ساختمان حذف شد و یک ساختار جدید متشکل ار فولاد و بتن مسلح در داخل پوسته ی جدیدی از آجر ایجاد شد."

پله جدید ساختمان از بتن ساخته شده اند و در سطح همان متریالی را دارند که آندو در فرآیند بازسازی پیشنهاد داده است. این متریال در تمام فضای آتریوم هم به کار رفته است.

شیشه نور اطراف پنجره را در مسافتی کوتاه تجزیه و انعکاس می دهند و سقف چوبی در ترکیب با این نور حال و هوایی سرد به محیط می دهند. آندو همچنین فضای جدیدی را در سقف ایجاد کرده است که حاضرین در آن افق شیکاگو را می توانند به نظاره بنشینند.

e84w_14

بسیاری از طبقات، شامل گالری ها با مدل های معماری که توسط دانش آموزان ساخته شده، نقشه ها و سایر متریال های معماری تزیین شده است.

اتاق های نمایشگاهی یا دیوار، سقف و برش های سفید رنگ طراحی سنتی تری نسبت به اتریوم دارند. در مرکز این نمایشگاه ماکتی از له کوربوزیه که در سال ۱۹۲۰ روی آن کار می کرد به همراه ماکت ساختمان هایی از دانشجویان آندو قرار دارد.

zzen_17

ptrb_6

52nw_18

معمار طراحی معمار ژاپنی معماری مدرن تادائو آندو
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین