کد خبر: 34987 A

نام پروژه معماری احیای خیابان انقلاب به عنوان یکی از شانس‌های دریافت جایزه معماری بنیاد آقاخان اعلام شد.

ایران آرت: با اعلام رئیس مسابقه معماری بنیاد آقاخان در شهر کازان در روسیه، پروژه معماری احیای خیابان انقلاب جزو ۲۰ پروژه منتخب در مرحله اول انتخاب شد.

به گزارش ایسنا، جایزه معماری بنیاد آقاخان یکی از جوایز معماری جهان است که هر سال جایزه اول خود را به پروژه برگزیده در نقاط مختلف دنیا که اصول معماری را با استانداردهای جهانی به همراه داشته باشد، توسط یک تیم داوری بین‌المللی بررسی و اعلام می‌کند.

در این مرحله، ۲۰ پروژه از کشورهای مختلف جهان از جمله روسیه و ایالات تاتار شهر کازان، امارات متحده عربی با ۳ پروژه، عمان، بحرین، قطر، اوگاندا، جیبوتی، بنگلادش، ترکیه، فلسطین، لبنان، اتیوپی، سنگال و چین حضور دارند.

پروژه حذف زواید و احیای محور خیابان انقلاب در سال ۱۳۹۵-۱۳۹۴ توسط سازمان زیباسازی شهر تهران مورد توجه قرار گرفت و با مهندسین مشاور مطالعات و مرمت ایوان به سرپرستی امیرمسعود انوشفر و دو تن از همکاران او عبدالعظیم بهمنیار و محدثه دریکوندی برای طراحی و نظارت همکاری داشتند.

akaa-2019-iran-enghelab-01_5457_r

پروژه احیای محور خیابان انقلاب به عنوان پروژه شهری و حائز اهمیت ارزش‌های تاریخی و اجتماعی برای شهر تهران با بیش از ۱۱۴ ساختمان و ۵۴ بلوک که دارای ارزش‌های معماری، تاریخی و فرهنگی است این بار توانست توجه داوران یکی از جوایز معماری جهان را به خود جلب کند.

akaa-2019-iran-enghelab-04_5457_r

akaa-2019-iran-enghelab-02_5457_r

akaa-2019-iran-enghelab-05_5457_r

جایزه برگزیده بنیاد آقاخان که هر سه سال یک بار برگزار می‌شود، پروژه نهایی معماری خود را در سال ۲۰۱۹ به‌زودی توسط گروه داوران بین‌المللی اعلام خواهد کرد.

 

معماری طراحی پروژه معماری معماری مدرن بنیاد آقاخان
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین