کد خبر: 38757 A

این مجتمع بسیار مدرن 26 طبقه دارای 179 واحد مسکونی لوکس، 160 واحد تجاری، 9 سالن سینما، مرکز ورزشی و کافه‌ها و رستوران‌ها است.

ایران آرت: امروزه از موضوعات مطرح در عرصه معماری و شهرسازی طراحی مجتمع های چندمنظوره می باشد که با کاربری های اداری، تجاری، ورزشی و تفریحی پاسخگوی طیف وسیع تری از نیازهای کاربران باشد. مجتمع تجاری کانیون که در قسمت اروپایی شهر استانبول واقع شده یکی از برجسته ترین بناهای چند منظوره در سطح اروپا محسوب می شود. این بنا در سال 2006 افتتاح گردید و به سبب طراحی مدرن و منحصر به فرد و همچنین حضور شرکت ها و کمپانی های تجاری معتبر مخاطبین زیادی را جذب نموده است.

به گزارش آرل، این مجتمع در رده مراکز لوکس و مدرن استانبول قرار گرفته که شامل کاربری‌های متنوعی نظیر دفاتر اداری بسیار مدرن در برجی 26 طبقه، 179 واحد مسکونی لوکس، 160 واحد تجاری، 9 سالن سینما، مرکز ورزشی، رستوران‌ها و کافه‌ها می‌باشد که در قالب فرمی ارگانیک سازماندهی شده‌اند.

در سطح بام بنا نیز پلازاها، فضاهای سبز و آمفی تئاتر روباز مجموعه جانمایی شده‌اند که تجربه ای متفاوت از فضای باز عمومی را برای مخاطبین به ارمغان آورده است چنانچه در مقاطع بنا چگونگی قرار گیری سالن های سینما در حجمی عظیم و کروی شکل در حالتی نیمه معلق در مرکز بنا قرار گرفته و دسترسی به طبقات آن از طریق پل های روباز میسر می باشد که این ویژگی به تنوع فضایی در قلب مجموعه کمک فراوانی نموده است.

2

طراحی پروژه، محصول دفتر معماری Jerde Partnership  می باشد که در سراسر دنیا به سبب خلق فضاهای معمارانه متفغاوت و ارائه تجربیات فضایی خاص به شهرت رسیده است چرا که دغدغه اصلی این گروه به ادعای خودشان فراتر از طراحی یک بنا و در حقیقت خلق کیفیات فضایی ناب و متفاوت می باشد.

3

هدف از طراحی مجتمع کنیون خلق قلب تپنده ای در شهر تعریف شده که کار، تفریح و زندگی مردم را به یکدیگر پیوند داده و در قالب بافتی ارگانیک فضاهای شهری تجاری اداری و مسکونی را با یکدیگر ترکیب می نماید از دیگر نکاتی که عمدتا در آثار این دفتر معماری به آن توجه می شود چگونگی تقابل میان محیط و مردم می باشد و این نکته که چگونه انرژی حاصل از این تقابل دو سویه به محیط پیرامون جان بخشیده و مکان ورای بعد فیزیکی خود معنی ملموس تری نزد مخاطب می یابد .

بخش تجاری این مجتمع به صورت 4 طبقه بدون سقف و به صورت مارپیچ طراحی شده و  با برندهای جهانی و بومی، رستوران‌های تخصصی، کافه‌ها و اجراهای زنده هنری در فضای باز با نورپردازی و صداپردازی هوشمندانه، تجربه‌ای فراموش‌نشدنی را برای کاربران مهیا ساخته است.

5

طراحی سازه به صورت مجموعه‌ای از اشکال معماری جسورانه صورت گرفته که، هر کدام از واحدهای آن، دارای کاربری متفاوتی هستند. این واحدهای جداگانه با هم ترکیب شده و یک ترکیب پویا و نمادین را تشکیل داده‌اند. در مجموعه کنیون فضاهای باز با هدف  تامین احساس فراغت و پویایی و همچنین ارتباط بصری مناسب میان سطوح مختلف جانمایی شده‌اند.

8

 

معماری طراحی معماری مدرن شهرسازی
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین