کد خبر: 39348 A

طراحی پاویون "فراتر از باد" از شهرک‌های مسکونی سنتی جینگنان الهام گرفته شده است.

ایران آرت: این پاویلیون در منطقه گوسو در قلب شهر تاریخی و فرهنگی ملی شهرسوژو واقع شده است و دارای تعداد بیشماری از بناهای یادبود باغی با بیش از 2000 سال سابقه تاریخی است. هفته بین المللی طراحی سوژو در منطقه گسو برگزار شد و از تیم MAT برای طراحی یک غرفه برای این رویداد، به عنوان یکی از مهمترین فضاهای عمومی در هفته طراحی، دعوت شد. دراین غرفه در طول هفته ی طراحی انتشار اطلاعات ، سالن فرهنگی و سایر فعالیتهای عمومی را انجام می گیرد. 

به گزارش آرل، در کنار توسعه نمایشگاه های هنری، غرفه ها به عنوان یک نوع ازساختمان شروع به بالغ شدن می کنند. این یک ساختمان موقتی است که برای کارکردهای عمومی خاص و با تمرکز بر فضاهای فرم-محور و همچنین تجربه ای برای بازدید کنندگان طراحی شده است. به طور کلی، سازه های مقاوم در برابر جاذبه در خارج از زمین، اصلی ترین موضوع مورد توجه در طراحی غرفه است، در حالی که ویژگی های "موقتی" آن منجر به اکتشاف متریال های سبک تر و روش های ساخت انعطاف پذیر تر می شود.

طراحی Suzhou Pavilion از شهرک های مسکونی سنتی Jiangnan الهام گرفته شده است. این شهرک به دلیل تکرار مداوم دیوارها و سقف های نورد، یک شکل گروهی بسیار قوی ایجاد کرده است، امیدواریم با دستکاری سقف ها این فرم گروهی را از نو بسازیم: چهار ستون یک سقف را تشکیل می دهند، شاخه هایی که روی هر ستون رشد می کنند می توانند با ستون های دیگر سقف دیگری تشکیل دهند... این یک شهرک آزاد در حال رشد است، با فضای ادامه دار که توسط ستون های جنگلی مانند تعریف شده است.

2

 

با توجه به شرایط سایت و الزامات عملکردی، در نهایت پلان شش گلبرگی را برای غرفه انتخاب کردیم. ما پشت بام های سنتی ساختمان را تجزیه کردیم و آنها را در ارتفاعات مختلف مجددا جمع کردیم تا یک فضای واحد به نام "آنسوی باد" ایجاد شود که با 8 سقف شناور و 18 ستون فولادی محدود شده است. غرفه ای با چنین فضای آزادی، هم چنین مانند یک سالن آمفی تئاتر است و مکان هایی برای موسیقی، اجراها، سالن ها و سایر فعالیت های اجتماعی را ارائه می دهد.

 

علاوه بر سازه اصلی فولادی، تعداد زیادی از متریال های سبک وزن در غرفه به منظور مطابقت با ویژگی های موقتی و تعاملی آن استفاده می شود.

3

سقف های شفاف ساخته شده با کنار هم قرارگیری قطعات پلی کربنات شش ضلعی، در حالی که نور روز روشن را فراهم می کنند، بافت های حاصل از همپوشانی نیز با فرهنگ بومی سوژو همراه است. فضای کافه از پرده پلاستیکی رنگی به عنوان مصالح نما استفاده می کند، که این نیز بیانگر ارزش اصلی برابری و نشاط در این هفته طراحی است. بعلاوه، رنگ اصلی هفته طراحی، پرده الاستیک صورتی در ورودی و منطقه تعاملی، مکانهای تفریحی را برای بزرگسالان و کودکان فراهم می کند.

 

غرفه Beyond the Wind""  نه تنها یک نشانه فرهنگی "مانند اسباب بازی بزرگ" است بلکه یک حامل برنامه های مختلف عمومی در طول هفته طراحی است. ما از فرم گروهی شهرک های سنتی الهام می گیریم و آن را به صورت هنری بازسازی می کنیم تا منطقه تاریخی اطراف با کاشت چنین فضای آزادی احیا شوند. در مواجهه با پروژه نوسازی شهر قدیمی، امیدواریم که بیشترین تأثیر را در طراحی معماری بگذارد و با ایجاد صحنه های فضایی جدید افراد بیشتری را به سمت خود بکشاند. همچنین امیدواریم که بتوانیم  از "جدید و قدیمی" ، "سنت و آینده" توسط روایت مکانی طراحی دوباره تجدید نظر کنیم.

4

در میان غرفه های باغ تاریخی سوژو، زیباترین آن در باغ استاد-نت است، که نام خود را از شعر Song People ShaoYong گرفته است: "ماه به چشم آسمان، باد به آب." غرفه هفته طراحی بین المللی Suzhou 2018 ، با نام "آنسوی باد" نیز شش ضلعی و آبشاری دیده می شود. با طراحی و تفکر این پروژه ی طراحی غرفه، ما در تلاش هستیم این سؤال را ایجاد کنیم که، طراحی معاصر تا چه اندازه می تواند روح انسانگرایانه را برای این شهر باستانی سوق دهد؟

1

5

 

معماری طراحی معماری مدرن پاویون پاویلیون
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین