کد خبر: 40728 A

مک دونالد به عنوان بزرگترین رستوران زنجیره‌ای دنیا، یک دفتر کار مرکزی را پیش بینی کرده که فضایی شگفت انگیز دارد.

ایران آرت، McDonald بزرگترین رستوران زنجیره‌ای جهان است، که با بیش از 36،900 شعبه در ۱۱۹ کشور، روزانه به ۶۴ میلیون مشتری سرویس می‌دهد  در واقع مک دونالد محبوب‌ترین رستوران فست فود در آمریکا و یکی از پرطرفدارترین فست فود‌های جهان است. براساس گزارش بی بی سی منتشر شده در سال 2012، مک دونالد دومین بزرگترین کارفرما خصوصی در جهان است.

رستوران مک دونالد

شرکت مک دونالد یک دفتر کار مرکزی جدید را پیش بینی کرده که بیانگر فرهنگ رشد شهری و با توجه به معیار های سلامت باشد. دفتر مرکزی شامل دفاتر بزرگ و کوچک کاری ، بخش فرهنگی ، دانشگاه آموزش همبرگر و موزه تاریخ است و لوپ غربی کاربران را با اهداف مشترک دور هم جمع و تعاملات را از این طریق گسترش می دهد.

رستوران مک دونالد

به گزارش آرل، طراحی فضای اداری مرکزی مک دونالد ترکیبی از فرهنگ‌ها و نسل‌های مختلف را پوشش می‌دهد و سعی کرده تا با طراحی مناسب انواع سبک‌های کاری مختلف را در خود جای دهد. تنوع کارکردها در دفتر مرکزی مک دونالد منعکس کننده استقبال گسترده از شرکت است.

 

مناطق کار با سبکی کلاسیک و اتاق‌های جلسات طراحی شده توسط معماران داخلی IA با مناطق کاری طراحی شده توسط  گروه معماران O + A از نظر ظاهری و احساس دعوت کنندگی  با یکدیگر تعامل دارند. هر حوزه معماری به تنهایی و با همکاری فضاهای اطراف خود عمل می‌کند.

رستوران مک دونالد

چالش اصلی در هر دو تیم طراحی این بود که 9 حوزه با روایتی مشترک را نقل کنند. گروه معماران IA و O + A مانند نویسندگانی مشترک در یک داستان بزرگ به یکدیگر پیوستند و هر طبقه را به خوبی مجسم کرده‌اند.

رستوران مک دونالد

یک راه پله چند منظوره در دهلیز مرکزی ساختمان یک نقطه کانونی قابل توجه و درخیابان مکانی برای تعامل را فراهم کرده اما احساس حرکت به جلو را با به کار گیری نشانه‌ها ایجاد کرده وفضاهای مشترک در  بالا و پایین دهلیز را تعریف می‌کند. هر طبقه یک عنصر خاص از موفقیت مک دونالد را تداعی می‌کند و با نوآوری فضا را تغییر می‌دهد.

طراحی داخلی مک دونالد معماری مک دونالد
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین