کد خبر: 41126 A

حسین فرمانی: واقعیت این است در انبوه مشکلات و نیازهای در حال تغییر ، دنیای مدرن، فرصت نامحدودی برای رویاپردازان بوجود می‌آورد که دنیا را آنطور که می خواهند ببینند و معماران در این عرصه طلایه داری می کنند.

ایران آرت:  جایزه معماری AMP با حضور ۳۰۰ معمار شناخته شده و اهدای جایزه برتر به پریسا منوچهری کاشانی ،معمار ایرانی در گوگنهایم بیلبائو برگزار شد.

پریسا منوچهری به جهت پروژه مرمت خانه تاریخی‌ سعادت در کاشان موفق به کسب جایزه بین المللی Architecture MasterPrize شد که از سال ۲۰۰۷ توسط گروه فرمانی تاسیس شد.

در این مراسم که شامگاه چهاردهم اکتبر برپا شد از شش پروژه طراحی و معماری تقدیر شد و برای نخستین بار به دو مصالح معماری نیز جایزه اهدا شد.

گروه فرمانی

حسین فرمانی رئیس جایزه AMP و مدیر گروه فرمانی در سخنانی در این مراسم گفت:" مایه مباهات و افتخار است که امشب در مکان هنری باشکوه گوگنهایم آیین تقدیر از برگزیدگان معماری ۲۰۱۹ را برگزار می کنیم و در جمع مان بسیاری از معماران و طراحان برجسته دنیا حضور دارند.

او افزود: جایزه AMP برای معرفی بهترین نوآوری ، ابتکار و خلاقیت در معماری تاسیس شده است . این موسسه با هدف شناسایی الهام بخش ترین پروژه های معماری، شرکتها و محصولات از سراسر جهان فعالیت می کند زیرا می اندیشد معماری زیبا و طراحی درست لازمه یک زندگی خوب است.

فرمانی تاکید کرد: امروز معماری و طراحی پایه و اساس یک جامعه مدرن و پیشرفته است.در عین حال، پیشرفت تکنولوژی چالش‌های جدید برای جامعه مدرن و از جمله معماری پدید آورده است، اما معماران صاحب اندیشه می دانند باید زمینه توسعه جدید و راه‌حل‌های تازه برای رفع آن‌ها بیابند. واقعیت این است در انبوه مشکلات و نیازهای در حال تغییر ، دنیای مدرن، فرصت نامحدودی برای رویاپردازان بوجود می‌آورد که دنیا را آنطور که می خواهند ببینند و معماران در این عرصه طلایه داری می کنند.

او خاطر نشان کرد: امشب ما برای معماران و طراحانی مراسم تقدیر برگزار می‌کنیم که پیشگام و پیش‌رو هستند. آن‌ها فرصت‌ها، امکانات،یافتن راه‌حل‌ها و ایده‌های جدید به زندگی را می‌بینند. آن‌ها با هر مفهوم و دستاورد پیشگامانه، آینده‌ای بهتر را طراحی می‌کنند و توجه خود را بر دورنمای اجتماعی و شهری زمان ما می‌گذارند.مایلم به همه کسانی که در اینجا مایه افتخار هستند تبریک بگویم، به خاطر کارهای برجسته آن‌ها که نه تنها زندگی‌ها را در حال حاضر تغییر و بهبود می‌بخشند، بلکه الهام‌بخش نسل‌های آینده معماران و طراحان آینده خواهند بود.

گروه فرمانی

فرمانی گزارش داد: از میان بسیاری از شرکت کنندگان،فقط ۱۵۰ نفر از معماران، طراحان، و شرکت‌ها از سراسر جهان به بخش پایانی و داوری نهایی راه یافتند که در این مراسم حضور دارند، اما ما متاسفانه تنها چند برنده برتر خواهیم داشت ، اما شما همه برنده هستید زیرا دنیا را با کارهای زیبای تان زیباتر کرده اید.

حسین فرمانی با این جمله جالب سخنانش را تمام کرد: ما به دو دلیل در اینجا هستیم چون همه ما توامان عاشق طراحی و معماری خوب و البته عاشق غذای خوب هستیم. امیدوارم از غذای عالی که توسط سرآشپزJosean Alija تهیه شده لذت ببرید،درست به اندازه ای که از همه طرح‌ها لذت می‌برید.

فهرست برندگان: 

هیئت داوران AMP سه پروژه زیر را به عنوان برندگان برتر معماری MasterPrize 2019 انتخاب کرده‌اند که تنها یک درصد از آثار مورد بررسی قرار گرفته به چنین جایگاهی دست یافته‌اند.

پروژهای معماری سال عبارتند از:

طراحی معماری: The Retreat at the Blue Lagoon Iceland by Basalt Architects

طراحی داخلی: Infinite Buildings by Jean-Maxime

طراحی منظره: The Best of Youthby Unlimited Metropolis Studio

علاوه بر بهترین پروژه های معماری ، AMP همچنین برندگان جوایز شرکت های سال را اعلام کرد:

شرکت معماری : gad • line+ studio

شرکت طراحی داخلی: OHLAB

شرکت طراحی شهری و چشم انداز : PLACE

امسال برای اولین بار AMP به بهترین محصولات معماری جایزه اهدا کرد،محصول سال : Zospeum محصول سال: AVANCIS PowerMax® SKALA – The Architectural PV

گروه فرمانی

گفتنی ست بنا به رسم جایزه بین المللی Architecture MasterPrize برندگان در طول سال آینده از تبلیغات گسترده ای برخوردار می شوند و  طرح های شان در گستره جهانی برای مخاطبان به نمایش گذاشته می شود. همچنین طرح های برتر در کتاب معماری AMP که در سطح جهان توزیع می شود منتشر خواهد شد.

گروه فرمانی که در سال ۱۹۸۵ تاسیس شده است سازمان‌جوایز بین‌المللی طراحی (IDA)، جایزه عکاسی بین‌المللی، جایزه de de la Photographie در پاریس، رقابت خلاق بین‌المللی لندن، و جایزه سالانه Lucie برای عکاسی که از معتبرترین جوایز عکاسی جهان ارزیابی می شود را برگزار می کند.

گوگنهایم بیلبائو حسین فرمانی گروه فرمانی جایزه معماری AMP
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین