کد خبر: 41153 A

این خانه‌ها با هم یک ترکیب جذاب را ایجاد می‌کنند و شکاف‌های موجود بین آنها باعث ایجاد بارکد می‌شود.

ایران آرت: مجموعه دیگری از ساختمان‌هایی که اسلو را به عنوان یک مرکز معماری پیشرفته معرفی می‌کنند، در پشت خانه اپرای اسلو واقع است. هر یک از ساختمان‌ها اثری ترکیبی از شرکت‌های مختلف معماری اروپایی است.

با این حال، آنها با هم یک ترکیب جذاب را ایجاد می‌کنند و شکاف‌های موجود بین آنها باعث ایجاد بارکد می‌شود از این رو نام مستعار بارکد، انتخاب زیرکانه‌ای برای پروژه است.

هر یک از ساختمان‌های بیان‌کننده این ایده هستند که یک ساختمان مرتفع چگونه باید باشد و  هر یک، چه به صورت پله‌های غول پیکر، و چه شبیه به مدل سه بعدی تتریس، ویژگی‌های خاص خود را دارند. شرکت‌های درگیر در این پروژه شامل Dark Arkitekter ، A-lab ، MVRDV و Snøhetta بودند که مهر خود را بر روی معماری اسلو افزودند. 

به گزارش آرل، پروژه بارکد با افزودن ساختمان های مرتفع به شهری که عمدتاً کم طبقه است، یک طرح بحث برانگیز بود. با این حال اصل اساسی، کاستن سرعت رشد سریع اسلو و تغییر شکل مجدد منظر شهری بدون کاهش فضای سبز موجود بود. فضاهای ساخته نشده بین هر ساختمان حداقل باید 12 متر عرض داشته باشد که نه تنها فضای سبز را تضمین می کند بلکه به گشودگی ، نفوذ نور و شفافیت در منطقه ساخته شده نیز کمک می‌کند.

​تصاویری از این ساختمان‌های مدرن را در ادامه مشاهده می‌کنید. 

 

معماری معماری مدرن منظر شهری
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین