کد خبر: 43079 A

اتاقی در طبقه زیرشیروانی یک خانه 3 طبقه کاملا نادیده گرفته شده بود و برای نگهداری چیزهای قدیمی و به عنوان محلی برای عبور استفاده می شد.

ایران آرت، کارفرما می خواست این اتاق به مکانی راحت تبدیل شود، جایی که افراد بتوانند وقت خود را در سکوت، آرامش و بدون بچه ها در کنار هم بگذرانند. علاوه بر این، باید یک محل کار، فضایی برای نگهداری وسایل مختلف و محل خوابی برای مهمانان وجود داشته باشد.

یک خانواده با بچه های کوچک در یافتن زمان برای آرامش و استراحت با مشکلاتی روبرو است که این زمان معمولاً بسیار کوتاه است، بنابراین هدف ما ایجاد فضایی بود که در آن فرد فقط برای چند دقیقه بتواند آرامش داشته باشد و استراحت کند.

اتاق زیر شیروانی

به گزارش آرل، کاملاً مشهود است که تغییر محیط می تواند به استراحت و آرامش ذهنی کمک کند : مغز از افکار مربوط به مشکلات و دردسرهای ناشی از تصورات جدید تغییر می کند. در نتیجه، فرد شیوه جدیدی از تفکر و حتی رفتار را اتخاذ می کند.

اتاق زیر شیروانی

به همین دلیل تصمیم گرفتیم یک فضای داخلی ایجاد کنیم و این اهداف را برآورده کنیم : در ابتدا باید کاملاً متفاوت از فضای داخلی قسمت خانه و براساس قوانین دیگری طراحی شود که از فضای بیرونی حاصل می شود. این باید برای کارفرما غیر منتظره باشد و حتی در تضاد با درخواست های آنها در رابطه با سبک باشد. دوم ، فضای داخلی باید شخص را با یک ریتم هماهنگ و منظم، آرام کند. با رعایت این اصول ، ما یک فضای بسیار ملایم، پر از نور و با دسترسی کمی ایجاد کردیم. فضای داخلی در یک منطقه تفریحی آرام در اطراف شومینه متمرکز شده است.

اتاق زیر شیروانی

در وهله اول ما طرح را تغییر دادیم و اتاق از عملکرد اولیه اش خارج شد. ما تمام دیوارهای پارتیشن غیر ضروری را حذف کردیم، ستون های سقف شیبدار پایین و هم چنین سقف را برداشتیم تا با تیرچه های زیبای خود، بالاترین طبقه را باز کند. اتاقی در کنار کوره دودکش برای نگهداری وسایل طراحی شده است. در سمت چپ، زیر سقف ، محلی وجود دارد که می توانید چای یا شراب نوشید. در طول پنجره نما نیز یک نیمکت گسترده برای کار وجود دارد.فضای استراحت، فضای مرکزی اتاق است. در مرکز یک شومینه وجود دارد که صندلی های راحتی در اطراف آن وجود دارد. این فضا از سه طرف توسط قفسه هایی برای کتاب ها و چیزهای کوچک احاطه شده است.

اتاق زیر شیروانی

ما از مواد و رنگهای طبیعی ساده ، نور زیاد چراغ LED و پوشش گیاهی زیادی استفاده کردیم. امیدوارم توانسته باشیم فضایی ایجاد کنیم که جزیره ای از آرامش و صلح باشد.

اتاق زیر شیروانی

اتاق زیرشیروانی طراحی خاص اتاق زیر شیروانی
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین