کد خبر: 46929 A

یک مسابقه در سال ۲۰۰۷ برای طراحی یادمان اردوگاه‌های کار اجباری و قربانیان آن‌ها برگزار شد تا در محل اردوگاه استروگن ساخته شود.

ایران آرت: استروگن یکی از شهرهای آلمان است که در منطقه روستایی امسلاند در شمال غربی این کشور قرار دارد. اردوگاه استروگن یکی از اردوگاه‌های کار اجباری نازی‌ها است که در سال ۱۹۳۳ در نزدیکی این شهر ساخته شد. از اردوگاه کار اجباری استروگن در جریان جنگ جهانی دوم به عنوان محلی برای نگه داری زندانیان سیاسی استفاده می‌شد، اما پس از پایان جنگ برای مدتی به عنوان زندان ارتش بریتانیا مورد استفاده قرار گرفت و سپس ارتش آلمان تا اواخر قرن بیستم از آن به عنوان انبار استفاده کرد. گفته شده است کارل فون اوسیتزکی، خبرنگار آلمانی و برنده جایزه صلح نوبل در سال ۱۹۳۵ و برنارد باستلیان، سیاستمدار حزب کمونیست از زندانیان اردوگاه کار اجباری استروگن بودند.

یک مسابقه در سال ۲۰۰۷ برای طراحی یادمان اردوگاه‌های کار اجباری و قربانیان آن‌ها برگزار شد تا در محل اردوگاه استروگن ساخته شود. در این مسابقه WES Landscape Architecture توانست رتبه اول را کسب کند و اجرای طرح خود را از سال ۲۰۰۸ آغاز کرد و پس از سه سال آن را به پایان رساند.

به دلیل این که هیچ یک از عناصر ساختمانی اردوگاه استروگن پا بر جا نبود، دیگر به درخت های بلوط سرخ که در دهه پنجاه به ابعاد ساختمان ها کاشته شده بودند نیز نیازی نبود و تمام آن ها بریده شدند.

2

به گزارش آبگینه، تیم طراحی یادمان استروگن در نظر داشت کل منطقه را همانند محل زندگی زندانیان توسط شن بپوشاند. دیوار های بلند نیز تداعی گر برج های دیده بانی و دروازه های استروگن هستند. این برج ها از فولاد کورتن ساخته شدند که در برابر خوردگی مقاوم هستند و مقاومت کششی بالایی دارند. این یادمان به مکانی برای تجدید خاطره و یادآوری تبدیل شده است. تیم طراحی توانسته است توسط این یادمان بازدید کنندگان را به پرورش تاریخ خشونت و تهدید و تخریب در تخیل خود تشویق کند.

3

4

5

6

 

معماری طراحی طراح معماری مدرن اردوگاه استروگن
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین