کد خبر: 48656 A

گالری هنر ونکوور توسط گروه معماریHerzog & de Meuron طراحی شده است.

ایران آرت: ونکوور یکی از شهرهای ساحلی مهم کانادا است که در استان بریتیش کلمبیا قرار دارد. گالری هنر ونکوور توسط گروه معماری Herzog & de Meuron طراحی شده است. این ساختمان با مساحت حدود ۹۵۰۰۰ مترمربع مانند تعدادی جعبه جدا از هم به نظر می‌رسد که روی یکدیگر انباشته شده‌اند. این گالری فضاهایی مانند کلاس‌های آموزشی، کتابخانه، تالار سخنرانی، کارگاه، رستوران و آرشیوی از آثار هنرمندان را نیز دارد.

گالری هنر ونکوور در هفت طبقه عمومی و دو طبقه در زیر زمین طراحی شده است. طبقات زیر زمین به عنوان پارکینگ و انبار مورد استفاده قرار می گیرند. طبقات بالا که سالن های نمایش را در خود جای داده اند، برعکس طبقات پایین که با دیوارهای شفاف طراحی شده اند، به صورت تندیس گونه طراحی شده اند. در طراحی داخلی این گالری از چوب به عنوان نماد معماری تاریخی منطقه استفاده شده است.

به گزارش سایت آبگینه، بازدیدکنندگان گالری هنر ونکوور ابتدا وارد حیاط این مجموعه می‌شوند که مانند یک طبقه کم ارتفاع به نظر می رسد و از هر چهار طرف می توان به آن وارد شد. آن ها از لابی می‌گذرند و سپس وارد فضایی می شوند که به تالار سخنرانی، رستوران و تراس دسترسی خواهند داشت. این تراس سرپوشیده به سمت شهر اشرافیت دارد و راهرویی که بازدیدکنندگان را به گالری ها می رساند نیز در این بخش قرار دارد.

2

گروه معماری Herzog & de Meuron اعتقاد دارند که توانسته اند میان طبقات کم ارتفاع کنار خیابان و طبقات تندیس گونه بالاتر کنتراست ایجاد کنند. آن ها ادعا کرده اند که این ساختمان بر زندگی مردم شهر ونکوور که محل زندگی و کار هنرمندان زیادی است، تاثیر خواهد گذاشت.

3

برای اجرای این پروژه هزینه ای معادل ۳۵۰ میلیون دلار کانادا نیاز خواهد بود. این مبلغ با همکاری دولت و بخش خصوصی تامین خواهد شد؛ حدود ۵۰ میلیون دلار آن توسط استان بریتیش کلمبیا و حدود ۵۰ میلیون دلار توسط اوقاف پرداخت شده است. پارک Larwill نیز پرداخت بخشی از هزینه ها را بر عهده گرفته است.

4

5

معماری نمایشگاه گالری طراحی
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین