کد خبر: 48889 A

معمار ترک به نام امره آرولات یک هتل ۲۰۰ اتاقی پنج طبقه طراحی کرد که بر روی ستون‌های فلزی معلق است.

ایران آرت: سال ۲۰۰۹، برای احداث هتلی در آنتاکیا در کشور ترکیه، کارگران در حال حفاری بردند که ناگهان به بقایای یک اثر مهم و زیبای باستانی رسیدند: موزاییک‌های پهناوری از ۲۳۰۰ سال پیش.

احداث هتل بلافاصله متوقف شد تا منطقه کاوش باستان‌شناسی شود. ۶ ماه تمام این موزاییک‌ها از که از زمان احداث تا به حال ۱۳ تمدن مختلف را بر بالای خود احساس نموده‌اند، مورد بررسی قرار گرفتند.

عاقبت تصمیم گرفته شد که بدون آسیب رسیدن به موزاییک‌ها یا متوقف شدن کل پروژه هتل، یک پروژه جسورانه و خلاقانه صورت بگیرد.

به نقل از وبسایت یک پزشک، معمار ترک به نام امره آرولات یک هتل ۲۰۰ اتاقی پنج طبقه را طراحی کرد. این هتل بر روی ستون‌های فلزی معلق است. طبقه زیرین این هتل با کفی و دیواره‌های شیشه‌ای بر این موزاییک‌ها مشرف است و بر آنها دید دارد و منظره‌ای بس زیبا از موزاییک‌های باستانی ۱۰ هزار متر مربعی را ایجاد می‌کند.

2

آنتاکیا در نزدیکی شهر باستانی انطاکیه Antioch قرار دارد که قرن ۴ پیش از میلاد احداث شد و تا قرن اول پیش از میلاد مرکز قدرت سلوکی‌ها بود.

تصور می‌شود که این موزاییک‌ها بخشی از معماری یک ساختمان اداری بزرگ بوده باشند.

انطاکیه اواخر قرن چهارم قبل از میلاد توسط سلکوس اول نیکاتور بنیان نهاده شد، او یکی از فرماندهان اسکندر کبیر بود. این شهر از نظر جغرافیایی، نظامی و موقعیت اقتصادی برای ساکنینش سودمند بود، بخصوص ویژگی‌هایی چون تجارت ادویه، جاده ابریشم و راه شاهی. نهایتاً این شهر با شهر اصلی شرق نزدیک یعنی اسکندریه به رقابت پرداخت. انطاکیه تا ۶۳ قبل از میلاد، زمانی که رومی‌ها کنترل آن را بدست گرفتند پایتخت امپراتوری سلوکی بود. رومی‌ها آنجا را محل استقرار حکومت خویش ساختند.

3
4

5

6

7

 

معماری ساختمان طراحی هتل
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین