کد خبر: 49562 A

این شهر هوشمند در محوطه‌ای 460 هکتاری واقع در غرب پایتخت روسیه به راه خواهد افتاد.

ایران آرت: زاها حدید یکی از معماران معروف و موفق جهان، طرحی از یک شهر هوشمند را برای مسکو طراحی کرده و این پروژه با نام Rublyovo-Arkhangelskoye راه‌اندازی خواهد شد. این شهر هوشمند در محوطه‌ای 460 هکتاری واقع در غرب پایتخت روسیه یعنی مسکو به راه خواهد افتاد و یک مرکز مسکونی، تجاری و فرهنگی خواهد بود.

کریستوس پاساس، مدیر پروژه در تیم زاها حدید (ZHA) گفت: ما یک طراحی مردمی را برای یک شهر بهم پیوسته هوشمند ایجاد کرده‌ایم تا مردم از فناوری‌های نوآورانه در این سازه‌ی سازمان یافته بهره ببرند و تمامی خدمات مسکونی، تجاری و فرهنگی را دریافت کنند.

تیم معماری ZHA در روسیه مرکز خود مستقر نمودند و مطالعات و برنامه‌ریزی‌هایی در راستای این پروژه صورت گرفته است. در این پروژه مراکز فرهنگی، مراکز تفریحی، طبیعت و فضای سبز در نظر گرفته شده و این سازه کاملا با محیط زیست سازگار خواهد بود. بیش از از یک سوم این شهر هوشمند را پارک‌های جنگلی و جنگل‌ها تشکیل می‌دهند و از سوی دیگر می‌توان گفت که این پروژه در کنار یک دریاچه‌ی بزرگ و فوق‌العاده زیبا بنا خواهد شد.

2


به گزارش وبسایت دینو، ساکنان این شهر پیشرفته، از جدیدترین و فناوری‌ها و تکنولوژی‌ها بهره خواهند برد در نتیجه باید خود را با جدیدترین‌ها سازگار کنند. جمعیت مسکو در حال حاضر 12.4 میلیون نفر بوده که در 20 سال گذشته 30 درصد افزایش یافته است. این منطقه جدید و پیشرفته به منظور پراکنده‌سازی جمعیت از مرکز مسکو و کاهش رشد جمعیت در پایتخت طراحی شده است.

3

پروژه Rublyovo-Arkhangelskoye قادر خواهد بود تا 66،500 نفر از ساکنان جدید را در خود جای دهد. همچنین 800،000 متر مربع فضای اداری برای بخش‌های رو به رشد مانند مشاوره مالی، حقوقی و حسابرسی مسکو در این منطقه فراهم خواهد شد. این شهر پیشرفته از طریق مترو به مسکو متصل خواهد شد و مراحل ساخت و ساز راه آهن نیز در سال جاری آغاز می‌شود.

4 (2)

البته فقط روسیه نیست که برای ساخت یک شهر هوشمند برنامه‌ریزی می‌کند و باید اشاره کنیم که آمریکا نیز اعلام کرده که قصد دارد تا شهر هوشمند و فناوری محور خود را در صحرای نوادا بسازد. از سوی دیگر عربستان صعودی نیز در حال سرمایه‌گذاری بر یک پروژه 382 میلیارد پوندی برای یک ساخت یک شهر کاملا هوشمند و ربات محور است. 

 

زاها حدید طراحی شهر هوشمند دفتر معماری زاها حدید
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین