کد خبر: 49598 A

پروژه خانه درختی سبز در استان ژجیانگ چین ساخته شده از گیاه بامبو و دارای ۸ متر ارتفاع است.

ایران آرت: پروژه خانه درختی ساخته شده از گیاه بامبو در یک روستای کوهستانی و جنگلی مملو از گیاهان بامبو، واقع در استان ژجیانگ (در لغت به معنای رودخانه‌ی پر پیچ و خم) در منطقه‌ی ساحل شرقی کشور چین و جنوب دلتای یانگ‌تسه واقع شده است. این پروژه مسکونی توسط گروه معماری MONOARCHI  طراحی شده است.

این روستا در لبه جنگل‌های منطقه قرار گرفته است و یک رودخانه کوچک نیز از شمال به جنوب، روستا را به دو بخش تقسیم می‌نماید و به آرامی در جریان است. پروژه خانه درختی ساخته شده از گیاه بامبو در پایین کرانه غربی این رودخانه قرار دارد. بد نیست بدانید این فضا در کنار تپه‌های سرسبز و پر درخت  اطراف، یک فضای آرام و دوست داشتنی را مهیا نموده است.

به گزارش آبگینه، پروژه خانه درختی ساخته شده از گیاه بامبو دارای ۸ متر ارتفاع می‌باشد که این مقدار، تقریبا برابر با ارتفاع یک گیاه بامبوی بالغ است و این ارتفاع به سبب مطابقت و هماهنگی خانه با درختان بامبوی بالغ در اطراف سایت، توسط معماران پروژه انتخاب شده است! بهتر است بدانید گیاهی که به بامبو معروف است، در واقع اصلا از خانواده نی‌ها یا خیزران‌ها نیست! گیاه بامبو، بومی کامرون در مناطق استوایی غرب آفریقا و نیز نواحی کوچکی از آسیای جنوب شرقی است؛ همچنین این گیاه در بوته‌های به هم فشرده رشد می‌کند.

طراحی خانه درختی سبز توسط گروه معماری MONOARCHI
طرح پروژه خانه درختی ساخته شده از گیاه بامبو، یک خط مارپیچ ساده است که شامل سه حلقه‌ی غیر متمرکز می‌باشد و به بخش‌های بالایی و پایینی تقسیم شده است. بخش پایینی از ستون های پشتیبان فولادی تشکیل شده است؛ در حالی که بخش فوقانی خانه، عمدتا دارای ساختار چوبی است. بخشی از تراس خانه بر روی جریان آب رودخانه قرار دارد و احس شناور بودن را در ذهن آدمی، تدایی می‌کند. همچنین، در طراحی پروژه خانه درختی ساخته شده از گیاه بامبو ستون‌های فولادی تنها در چند نقطه به زمین متصل شده‌اند تا تاثیرات محیط مصنوع را بر طبیعت به حداقل برسانند. هر یک از پنجره‌ها در این پروژه، دارای منظره‌ای طبیعی و منحصر به فرد رو به جنگل یرون است؛ اما بهترین قسمت در چشم انداز این پروژه، بالا رفتن از سقف خانه و مشاهده کوهستان است!

طراحی خانه درختی سبز توسط گروه معماری MONOARCHI

ساخت پروژه خانه درختی ساخته شده از گیاه بامبو به صورت کاملا دستی و با استفاده از تولیدات چوبی استاندارد منطقه صورت گرفته است. طراحی سقف منحنی این پروژه به دلخواه معمار نیست! بلکه به عنوان تبعیت از اصول ساخت و ساز روستایی منطقه و همچنین احترام به قوانین طبیعی به شمار می‌آید. در طول فرآیند طراحی و سپس ساخت و ساز، معمار پروژه ارتباط نزدیکی با مردم و صنعتگران محلی برقرار نمود تا بتواند توازنی اصولی را بین فرم طرح و نیز مهارت‌های مورد نیاز ساخت و ساز محلی برقرار نماید.

سقف پروژه خانه درختی ساخته شده از گیاه بامبو، ارتباط تصویری خاصی را بین داخل و خارج خانه و همچنین ایجاد شیبی مستمر از فضای خصوصی به فضای عمومی را تعریف می‌نماید. هنگامی که مهمان از طریق تراس، وارد طبقه اول می‌شود، این محیط مجموعه‌ای از محدوده‌های دایره‌ای شکل از فضاهای موجود را به فضای داخلی متصل می‌کند.


طراحی خانه درختی سبز توسط گروه معماری MONOARCHI

معماری طراحی خانه درختی
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین