کد خبر: 49786 A

پارک ماندلا از نظر هندسه و مصالح در نقطه میانی زبان شهر و پارک قرار دارد.

ایران آرت: شهر آلمر در هلند یکی از نمونه های موفق شهرهای جدید است که با هدف متعادل کردن نظام سکونتی ساخته شده است. این شهر با تراکم پایین و از صفر طراحی شده است و به یک منطقه خوب برای معمارها تبدیل شده است و آن ها فرصت نشان دادن طرح های نوآورانه خود را پیدا کرده اند. پارک ماندلا آلمر در سال ۲۰۱۱ و به عنوان بخشی از برنامه جامع توسعه از پیش برنامه ریزی این شهر با همکاری Karres en Brands Landscape و OMA طراحی و اجرا شده است.

پارک آلمر بر مکان مناطق تجاری آینده تمرکز دارد و به دلیل این که ایجاد یک مرکز تجاری به در دسترس بودن پارکینگ های جدید در منطقه نیاز دارد، پارکینگ های زیرزمینی چهار طبقه برای ارائه خدمات به سه برج بزرگ در نظر گرفته شده است. ساخت پارک بر روی پارکینگ یک هویت جدید برای این مکان داده است که نمونه مشابه آن در جای دیگری مشاهده نشده است.

پارک ماندلا آلمر ؛ طراحی بام سبز بر روی پارکینگ

طراحان این پروژه مقیاس انسانی و شهری را کنار هم قرار داده‌اند و پارک ماندلا با زمین مستطیل شکل و پست در تضاد با برج های اداری رو به رو با ارتفاع ۱۲۰ متر قرار دارد. اگرچه سطح کلی با دید انسان بزرگتر از حد معمول به نظر می رسد، اما مقیاس پارک به محیط متراکم مجاور پاسخ می دهد و توانسته است تعادل بصری ایجاد کند. آن ها دو کانال متقاطع موجود در محل را برای تعیین مقیاس در نظر گرفته اند و توسط آن پارک را به سه بخش کوچکتر تقسیم کرده‌اند.

پارک ماندلا آلمر ؛ طراحی بام سبز بر روی پارکینگ

پارک ماندلا از نظر هندسه و مصالح در نقطه میانی زبان شهر و پارک قرار دارد. مجموعه ای از خطوط سبز ساخته شده از چمن خطوط ایجاد شده توسط مسیرها را قطع کرده است و با ترکیب رنگ های سبز و خاکستری باعث شده است مسیرهای انتقالی طولی نرم تر به نظر برسند و با طرح منحنی پارک برای ارتباط محکم تر در برابر سه برج تلفیق شوند.

پارک ماندلا آلمر ؛ طراحی بام سبز بر روی پارکینگ

این پارک به دلیل طراحی بام سبز بر روی پارکینگ در مجله‌های منظر سراسر جهان چاپ شده است. جذابیت دیگر این پارک در ایجاد فضای خارجی است که علاوه بر بخشیدن حس زندگی به محیط اطراف حتی در مرکز تجاری شهر، فعالیت های متعدد را نیز دور یکدیگر جمع کرده است.

پارک ماندلا آلمر ؛ طراحی بام سبز بر روی پارکینگ

 

 

معماری طراحی معماری مدرن پارکینگ
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین