کد خبر: 49858 A

فرم ساختمان بانک مرکزی چین با الهام از کشتی باستانی چینی‌ها که در فرهنگ مردم این منطقه نشان از ثروت و ثبات است، طراحی شده است.

ایران آرت: ساختمان اصلی بانک مرکزی چین که در منطقه تجاری و اقتصادی شهر هانگژو قرار دارد به عنوان یکی از نشانه‌های شهری این منطقه شناخته شده است. این پروژه توسط معمار سرشناس بریتانیایی، نورمن فاستر طراحی شده است.

چالش اصلی گروه معماری نورمن فاستر در طراحی این پروژه، ایجاد یک طرح جدید بود که در کنار هماهنگی با سایت موجود، بتواند یک مجموعه یکپارچه را به عنوان بانک مرکزی تعریف کند. فرم ساختمان با الهام از کشتی باستانی چینی‌ها که در فرهنگ مردم این منطقه نشان از ثروت و ثبات است، طراحی شده است.

به گزارش آبگینه، حجم اصلی ساختمان اصلی بانک مرکزی چین به شکل V موج دار و با ارتفاع صد متر طراحی شده است که به اشکال کوچکتر دیگری نیز تقسیم شده است. ایجاد کنسول های کوتاه در طبقات بالاتر باعث گسترش مساحت پلان شده است و امکان طراحی محیط اداری با ابعاد بزرگتر را فراهم کرده است. بالاترین طبقه این ساختمان دارای بیشترین فضا است که به صورت انعطاف پذیر طراحی شده است و امکان تغییر کاربری را در آینده خواهد داشت.

طراحی ساختمان اصلی بانک مرکزی چین توسط نورمن فاستر

ورودی الماسی شکل ساختمان اصلی بانک مرکزی چین توانسته است یک تعریف ویژه از سردر و ورودی را ارائه کند. این بخش شامل یک دهانه سی متری است که در کنار عمل به عنوان یک عنصر دعوت کننده، تمام وزن طبقات بالای خود را میان دو پایه تقسیم می کند. این ورودی یک آتریوم بزرگ را درون ساختمان به وجود آورده است که می تواند به تهویه فضای داخلی نیز کمک کند. بام سبز طراحی شده بر روی پشت بام این ساختمان بر اساس ویژگی های اقلیمی شکل گرفته است و شامل یک فضای VIP است که در اختیار اعضای ویژه بانک قرار دارد.

طراحی ساختمان اصلی بانک مرکزی چین توسط نورمن فاسترطراحی ساختمان اصلی بانک مرکزی چین توسط نورمن فاسترطراحی ساختمان اصلی بانک مرکزی چین توسط نورمن فاستر

 

 

معماری طراحی
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین