کد خبر: 50247 A

پروژه مسکونی زاها حدید در میلان و در فضایی به متراژ 38000 متر مربع شکل گرفته است

ایران آرت: زاها حدید معمار برجسته عراقی-بریتانیایی در سبک دیکانسترانشن بود. اغلب آثار وی انعکاس آمیزه‌ای از ساختمان‌سازی، زمین‌شناسی و مناظر اطراف است. آثار و طراحی‌های وی با حرکت و جریان داشتن، ضمن پیروی از هندسه نااقلیدسی، نظم جدیدی را در فضا ایجاد می‌کنند  معماری زاها حدید را می‌توان تلاش برای ایجاد پلی میان مدرنیسم متقدم و عصر دیجیتال دانست.

به گزارش آرل، در این پروژه که یک مجتمع مسکونی می‌باشد الگوهای طراحی این گروه مانند امضایی شاخص در نما و همچنین پلان ها به وضوح نمایان می باشد. پروژه مسکونی زاها حدید در میلان و در فضایی به متراژ  38000 متر مربع  شکل گرفته است. خط آسمان مجتمع مسکونی با یک خط سیال معلق تعریف شده است واحد های مسکونی از هفت ساختمان منحنی با ارتفاعات متفاوت ، از 5 تا 13 طبقه تشکیل شده اند وعناصر معماری متمایز با حرکت مارپیچ از بالکن های خمیده و نمای سقف ها برای تمام پنت هاوس‌های طبقه بالا با شکلی نرم و زیبا طراحی شده و با تراسهای پوشیده امتداد یافته‌اند.

با توجه به الزامات محیطی و آسایش، توجه زیادی به سایت و جهت گیری ساختمان صورت گرفته است تا بیشتر آپارتمان‌ها با نور جنوب شرقی روبرو شوند و در عین حال بهترین منظره را از تراس‌ها، به سمت شهر یا پارک عمومی اختصاص دهند.

مجتمع مسکونی میلان، زندگی شهری به سبک زاها حدید

متریال‌های نما

پانل‌های بتونی و تابلوهای چوب طبیعی - بر حرکت حجمی مجتمع تأکید می‌کنند و در عین حال کیفیت داخلی و فضای بیرونی با حیاط مسکونی را افزایش می‌دهند و فضاهای داخلی به تراس‌های گسترده باز می‌شوند. تمام آپارتمان‌ها دارای راه حل‌های ساختاری و ارگانیک هستند که می‌توانند به راحتی با نیازهای فردی سازگار شوند. هر یک از خانه ها از نظر اندازه، دید و چیدمان با سایرین متفاوت هستند: بعضی شامل دو اتاق یا سوئیت های بزرگ خانوادگی و پنت هاوس‌های دوقلو.

مجتمع مسکونی میلان، زندگی شهری به سبک زاها حدید

در سطح زمین ، لابی‌های دوبل با نورهایی که از کف تا سقف امتداد دارد و به منظور ایجاد استمرار بصری قوی با پارک طراحی شده‌اند. دسترسی به کلیه راه پله ها توسط آسانسورهای اصلی و سرویس ارائه می شود. مناطق پارکینگ زیرزمینی با دسترسی آسان ، راحت و ایمن مستقیماً به ساختمانهای انفرادی منتهی می‌شوند.

مجتمع مسکونی میلان، زندگی شهری به سبک زاها حدید

مجتمع مسکونی میلان، زندگی شهری به سبک زاها حدید

معماری زاها حدید معماری مدرن
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین