کد خبر: 62297 A

اینستالیشن طراحان کشور شیلی در ایتالیا

« Flocking Tejas » عنوان یک پروژه نمایشگاهی است؛ که از سوی معماران شرکت تحقیقاتی-طراحی استودیوی «بیس» از کشور شیلی در بینال ونیز ۲۰۲۱ به اجرا رسیده است.

ایران‌آرت: هفدهمین دوسالانه (بینال) معماری ونیز که به دلیل اپیدمی کرونا به تعویق افتاده بود؛ از ۲۲ می لغایت ۲۱ نوامبر ۲۰۲۱ درهای خود را به روی طراحان، معماران و علاقه‌مندان از سراسر جهان گشوده است.

به گزارش ایران‌آرت امسال بینال ونیز ایتالیا از 112 شرکت‌کننده که از 46 کشور جهان آماده حضور در این رویداد بزرگ بوده‌ا‌ند؛ با طرح این پرسش بنیادین که "چگونه با هم زندگی خواهیم کرد؟" ؛ خواست تا ایده‌ها و ‌طراحی‌های نمایشگاهی خود را به منصه ظهور برسانند.

بینال ونیز ۲۰۲۱

Flocking tejas عنوان یک پروژه نمایشگاهی است؛ که از سوی معماران شرکت تحقیقاتی-طراحی استودیوی BASE  از کشور شیلی در بینال ونیز به اجرا رسیده است. «ری‌سایت» (reSITE)  که یک پلتفرم جهانی در زمینه تبلیغ و تبیین طراحی‌ها و ایده‌ها با هدف بهبود محیط شهری و زیستی می‌باشد؛ در تشریح این پروژه نمایشگاهی آورده است:

" Flocking Tejas که - وجه تسمیه آن «نقش برجسته‌ای از الیاف زرین» - می‌باشد؛ در قالب یک اینستالیشن (نصب و راه‌اندازی) و با متریال کاشی‌های سفالی آرتزین به اجرا درآمده است. این پروژه سعی داشته، تا رابطه میان گذشته و حال، تکنیک‌ها و فناوری‌ها، آنالوگ و دیجیتال را بررسی کند. طراحان استودیوی BASE  کوشش کرده‌اند تا تعامل میان قدیم و جدید (کهنه و نو) را به عنوان فرصتی برای ایجاد معماری فراگیرتر که پیچیدگی‌های تاریخی، سنت‌ها، آرمان و دیدگاه‌های جوامع و ساکنان آنها را در نظر گرفته است؛ عملی ساخته و برجسته سازد. به عبارت دیگر این نمایشگاه به دنبال زمینه‌ای برای کشف تعادل میان سنت و پیشرفت تکنولوژی بوده است."

بینال ونیز ۲۰۲۱

«ری‌سایت» درخصوص پروژه تعاملی طراحان شیلیایی حاضر در بینال ونیز ایتالیا می‌افزاید: " به نظر می‌رسد هدف نهایی از این نمایشگاه،ارائه یک سیستم سازندگی است؛ که توسط جوامع مختلف با زمینه‌های گوناگون اجتماعی-اقتصادی، فرهنگی و تکنولوژیکی اتخاذ و بهره‌برداری شود. یک استراتژی معماری قابل تنظیم، منعطف و راهبردی که امکان مشارکت و دسترسی به خدمات گوناگون را ممکن سازد. همچنین ظرفیت ایجاد فضاهای عمومی نیمه باز را نیز برای حضور اقشار مختلف جامعه فراهم کرده؛ تا حس کنجکاوی خود را در این فضاهای خارق‌العاده بیدار سازند."

ویدیویی از مراحل انجام این پروژه نمایشگاهی را ببینید:

 

بینال معماری ونیز پروژه flocking tejas ریسایت
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین