کد خبر: 62552 A

پروژه عظیم مرکز تجاری Infinitus Plaza در گوانگژوی چین، دیروز توسط معماران «زاها حدید» تکمیل و اماده بهره‌برداری شده است.

ایران‌آرت: پروژه عظیم مرکز تجاری Infinitus Plaza (میدان بی‌نهایت) در گوانگژوی چین، دیروز ۱۰ نوامبر ۲۰۲۱ توسط معماران زاها حدید تکمیل و آماده بهره‌برداری شده است.

به گزارش ایران‌‌آرت به نقل از آرک‌دیلی؛ معماران باسابقه زاها حدید که اخیرا پیشنهاد ساخت دروازه‌ای جدید برای این مرکز تجاری بزرگ را نیز ارائه کرده‌اند؛ پروژه Infinitus Plaza  را در منطقه‌ی فرودگاه از کار افتاده شهر، که از یک تونل مترو عبور می‌کند، توسعه داده و با ساخت دو سازه مدور و مجزا که با دهلیزهای مرکزی ارتباط می‌یابند؛ چیزی شبیه به یک حلقه بی‌نهایت را ایجاد کرده‌اند.

شاکله اصلی این مجموعه از حلقه‌هایی به هم پیوسته تشکیل شده است؛ که تعامل بین بخش‌ها را تقویت کرده و مجموعه‌ای از فضاهای بیرونی را تعریف می‌کند؛ که حس و ارتباط اجتماعی را ملموس ساخته و ارتقا می‌دهد. این پل‌ها فضاهای مشترکی چون سالن های بدنسازی و اتاق های ورزش، رستوران، کافه و مراکز تفریحی را در خود جای داده اند. در حالی که باغ ها و محوطه های بزرگ ایجاد شده در فضای باز با مسیری برای دویدن و پیاده‌روی به روی پشت بام ادامه داشته و در انجا خاتمه می‌یابند.

زاها حدید

آرک‌دیلی در گزارش خود از این پروژه عظیم و منحصر به فرد می‌افزاید: «میدان بی‌نهایت» مجموعه‌ای از استراتژی‌های پایدار و فن‌آوری‌های مدرن ساخت و ساز را با هدف کاهش انتشار کربن در چرخه زیستی عملیاتی ساخته است. از این جمله می‌توان به کاهش میزان بتن مصرفی و افزایش مواد بازیافتی، شامل فولاد، شیشه، چوب و گچ  اشاره کرد.

همچنین این مرکز تجاری با درنظر داشتن میزان افزایش دمای هوا و تابش نور خورشید، و پیش‌بینی محل دقیق تراس های بیرونی که خود سایه ایجاد می‌کنند؛ استفاده از پنل‌های ایجاد سایه در نمای مجموعه را کاهش داده است. علاوه بر این، آتریوم‌ها  که با شبکه‌ای از آبپاش ها خنک می‌شوند، ذرات آب جمع آوری شده را روی پشت‌بام‌ها پاشیده؛ تا فرآیندی هوشمند در سیستم مدیریت ساختمان عملیاتی شود.

آخرین تصاویر از جدیدترین پروژه ساخته شده توسط معماران زاها حدید را در این ویدیو ببینید:

 

زاها حدید آرک دیلی مرکز تجاری گوانگژو چین
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین