کد خبر: 62645 A

ساختمان مدرن بنیاد هنری و فرهنگی پایتخت کره جنوبی برای پشتیبانی از هنرمندان محلی و کمک به حضور بین المللی هنرمندان معاصر این کشور ساخته شد.

ایران‌آرت: ساختمان بنیاد هنری و فرهنگی پایتخت کره جنوبی توسط استودیوی معماری مشهور سوییسی «هرتزوگ و دمیوران» در سئول کره جنوبی تکمیل و آماده بهره‌برداری شده است.

به گزارش ایران‌آرت به نقل از دیزین؛ این موسسه هنری با ساختمانی گوه‌ای شکل ، شامل استودیوهای هنری و فضاهای نمایشگاهی در خدمت بنیاد هنری و فرهنگی SongEun به عنوان یک سازمان غیرانتفاعی برای حمایت و پشتیبانی از هنرمندان محلی و منطقه‌ای قرار گرفته است. این بنیاد امیدوار است، تا در آینده نزدیک به نقطه عطف فرهنگی در پایتخت کشور تبدیل شده و به حضور بین المللی هنرمندان معاصر کره جنوبی نیز یاری رساند.

st-songeun-building-herzog-de-meuron-architecture-art-galleries-seoul-south-korea_dezeen_2364_col_4-1704x2026

 سایت طراحی و معماری دیزین در گزارش خود از این پروژه افزوده است: ساختمان هشت‌هزار متر مربعی ST SongEun با ۱۱ طبقه بر روی سطح زمین و ۵ طبقه در زیر زمین، با فرمی برجسته و پیش‌‌آمده و بافت بتنی سطوح که هم در داخل و هم از بیرون جلوه‌گر می‌شود، نمایان و متمایز است. معماران استودیوی سوییسی به بافت شهری نیز توجه ویژه داشته و  شکل و مقیاس ساختمان های کم ارتفاع اطراف و همچنین قانون منطقه بندی و تراکم شهری را کاملا استاندارد اجرایی کرده‌اند.

در کنار جزئیات این ساختمان نیز، آثاری از هنرمندان بین‌المللی آماده و در فضای نمایشگاهی قرارگرفته است؛ که پیش‌پرده‌ای از برگزاری جایزه سالانه بنیاد برای حمایت از هنرمندان جوان کره‌ای خواهد بود، که در ماه دسامبر افتتاح خواهد شد.

شایان ذکر است؛ استودیوی مشهور هرتزوگ و دمیوران (Herzog&de Meuron) در سال ۱۹۷۸ تاسیس شده است. از جمله طراحی‌های برجسته این استودیو معماری، می‌توان موزه فرهنگ بصری هنگ کنگ، خانه تیت مدرن لندن، موزه پرز در میامی و موزه هنر پرایش در نیویورک را برشمرد.

ویدیوی معرفی این پروژه هنری و فرهنگی را ببینید:

 

استاندارد پایتخت زمین کره جنوبی موزه
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین