کد خبر: 16696 A

48 سال پیش از مرگ جیمی هندریکس، آلبومی شنیده نشده از این موزیسین سرشناس منتشر خواهد شد.

ایران آرت: آلبوم جدیدی از جیمی هندریکس با تعدادی از آهنگ­‌های وی که بین سال‌های ۱۹۶۸ و ۱۹۷۰ ضبط شده و تاکنون منتشر نشده‌اند، ماه آینده وارد بازار موسیقی می‌شود.

به گزارش ایران آرت به نقل از آسوشیتدپرس، شرکت­‌های ضبط و انتشار موسیقی 'اکسپرینس هندریکس" و "لگاسی" اعلام کردند آلبوم جدید جیمی هندریکس با عنوان "هر دو سوی آسمان" روز نهم مارس ۲۰۱۸ منتشر می­‌شود. این آلبوم حاوی ۱۳ ترانه است که ۱۰ ترانه از آن تا به حال منتشر نشده است.

جیمی هندریکس سال ۱۹۷۰ و در سن ۲۷ سالگی درگذشت. آلبوم تازه که قرار است منتشر شود، به عنوان بخش سوم از سه­‌گانه این هنرمند در حوزه نوازندگی گیتار برقی است.

از سه­ گانه مزبور، بخش­‌های اول و دوم با عنوان "دره­‌های نپتون" در سال ۲۰۱۰ و «مردم، جهنم و فرشتگان» در سال ۲۰۱۳ منتشر شده است.

ادی کریمر که به عنوان مهندس ضبط در تمام آلبوم­‌های جیمی هندریکس در زمان زندگی این هنرمند همکاری داشته است، در مصاحبه­‌ای گفته که سال ۱۹۶۹، سالی "سرشار از تجربه" برای هندریکس بود و اینکه چقدر از کار روی آلبوم آخر وی، شگفت­‌زده شده است.

وی افزوده است: به محض این که شروع به گوش دادن می­‌کنید، موهای‌تان سیخ می­‌شود. و به واقع کاری اساسی و عالی است. فکرش را بکنید، ۴۰ یا ۵۰ سال گذشته و حالا شما دارید به آلبوم گوش می­‌کنید و باورتان نمی­‌شود.و مدام به خود می­‌گویید: خدای من! این کار و اجرا، فوق­‌العاده است.

بسیاری از ترانه­‌های این آلبوم با "دسته کولی­‌ها" - "بند آف جیپسیز" - که گروه موسیقی سه­‌گانه هندریکس با حضور «بادی مایلز» و «بیلی کاکس» بود، ضبط شده است. "استفن استیلز" در دو ترانه این آلبوم با عنوان­‌های "۲۰ دلار کافی است" و "وود استاک" حضور دارد.

ادی کریمر به آسوشیتدپرس گفت: "هر دو سوی آسمان"، آلبوم آخر این سه­‌گانه است. با این حال اگر کسی کاری از جیمی هندریکس در انباری خانه پیدا کرد، همواره می‌توان روی آن کار کرد و آن را آماده عرضه کرد.

وی افزود که شماری از صداهای اصلی و زنده در زمان اجرای هندریکس در حال ضبط و چند ویدئو هم در دسترس است که قرار است آن­ها هم عرضه شوند.

جیمی هندریکس در ۱۸ سپتامبر ۱۹۷۰ در زیرزمین هتلی در لندن، مرده پیدا شد. جیمی هندریکس در فهرست­‌های زیادی از نوازندگان برتر گیتار الکتریک، در صدر است.

جیمی هندریکس
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین