کد خبر: 31485 A

مستندهایی از مایکل جکسون و هاروی واینستین در کنار جدیدترین فیلم‌های کایرا نایتلی و جیک جیلنهال در جشنواره امسال فیلم ساندنس به نمایش درمی‌آید.

ایران آرت: مستندهای جنجالی درباره مایکل جکسون و هاروی واینستین از جمله فیلم‌های جریان‌ساز امسال جشنواره فیلم ساندنس خواهد بود.

"ترک کردن نورلند" محصولی از چنل فور و اچ‌بی‌او، فیلمی درباره ۲ فردی است که ادعا کرده بودند توسط خواننده سرشناس در کودکی آزار دیده بودند.

به گزارش مهر به نقل از گاردین، در حالی که بنیاد مایکل جکسون و خانواده وی این فیلم را راهی برای پول درآوردن مدعیان دانسته‌اند و طرفداران وی به نمایش این فیلم اعتراض کرده‌اند، ساندنس اعلام کرده قرار نیست بر مبنای این فیلم تفسیری صورت بگیرد و پیشنهاد کرده که موافق و مخالف صرفا تماشاگر فیلم باشند. ساندنس افزوده است: قصد نداریم برنامه را تغییر دهیم و فیلم در زمان تعیین شده به نمایش درمی‌آید.   ‌

پلیس محلی نیز هشدار داده که اعتراض کنندگان به نمایش فیلم ممکن است هنوز قصد ادامه اعتراض‌ها را داشته باشند.

در این جشنواره که در یوتا برگزار می‌شود اولین نمایش فیلم "لمس نشدنی" نیز روی پرده می‌رود که مستندی درباره سقوط هاروی واینستین تهیه‌کننده مشهور هالیوودی است که به اتهام آزار جنسی زنان متعددی راهی دادگاه شده است. در این فیلم شماری از مدعیان وی برای نخستین بار در برابر دوربین ظاهر شده و صحبت کرده‌اند.

سال پیش یک خط تلفن برای شرکت کنندگان در این جشنواره راه‌اندازی شده بود تا اگر موردی از آزار جنسی در جشنواره مشاهده شد به وسیله آن گزارش شود. امسال نیز جشنواره همین کار را تکرار می‌کند.در عین حال این جشنواره امسال میزبان شماری از ستارگان درجه یک هالیوودی است و از فیلم‌های جیک جیلنهال تا کایرا نایتلی در این جشنواره حضور خواهد داشت.

اولین اکران فیلم جدید جیک جیلنهال با عنوان "اره برقی مخملی" (Velvet Buzzsaw) که به کارگردانی دن گیلروی سازنده "خزنده شب" ساخته شده، محصولی از نتفلیکس است که در دنیای هنر می‌گذرد و برای نخستین بار در ساندنس دیده می شود.

کایرا نایتلی نیز پس از این که سال پیش با درام ادبی "کولت" توجه مخاطبان را به خود جلب کرد، امسال در نقش کاترین گان و با فیلم جدیدی بازگشته است که برای نخستین بار در ساندنس روی پرده می‌رود. این فیلم با عنوان "اسرار رسمی" یک فیلم در سبک تریلر سیاسی به کارگردانی گوین هود است که مت اسمیت، رالف فاینز و متیو گود دیگر بازیگران آن هستند.

A_19952_OfficialSecrets.jpg_cmyk

ساندنس همچنین شاهد نمایش "گزارش" خواهد بود که درامی بر مبنای داستان‌های واقعی از تحقیقاتی درباره برنامه سیا پس از ماجرای ۱۱ سپتامبر است. در این فیلم آنت بنینگ در نقش سناتور دایان فاینشتاین بازی می‌کند. آدام درایور دیگر بازیگر این فیلم است.

جشنواره فیلم ساندنس ۲۰۱۹ از پنج‌شنبه ۲۴ ژانویه تا یکشنبه ۳ فوریه در پارک سیتی یوتا برگزار می‌شود.

 

مایکل جکسون هاروی واینستین کیرا نایتلی جک جیلنهال کولت ترک کردن نورلند
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین