کد خبر: 33516 A

شهرام ناظری در کنسرت خود که در یکی از شب‌های نزدیک به سال نو برگزار شد، گفت باید به کسانی که در ترافیک نزدیک عید به کنسرت می‌آیند، جایزه داد.

ایران آرت: برج میلاد تهران در یکی از واپسین روزهای سال ۹۷ میزبان کنسرت شهرام ناظری بود.

به گزارش ایسنا، بخش ابتدایی این کنسرت به اجرای جدیدترین اثر شوالیه آواز ایران یعنی آلبوم «آرش کمانگیر» اختصاص داشت. این آلبوم اثری ارکسترال به حساب می‌آید و بر اساس منظومه «آرش کمانگیر» از سیاوش کسرایی ساخته شده است.

بخش اول این کنسرت فضایی داستان‌گونه داشت که قطب‌الدین صادقی (کارگردان تئاتر) به عنوان راوی شهرام ناظری و دیگر نوازندگان را همراهی می‌کرد. برای اجرای بخش‌هایی از آلبوم «آرش کمانگیر» که در این کنسرت به اجرا درآمد، ارکستر مجلسی تهران به رهبری بردیا کیارسروی صحنه حاضر شد.

ناظری پس از پایان این قسمت گفت که آرش کمانگیر کار خاصی بود و هر چه جلوتر می‌رفت حزن‌انگیزتر می‌شد.

قسمت دوم این کنسرت با ترکیب آنسامبل سازهای ایرانی اجرا شد. در این بخش قطعات «چهار مضراب» (بی‌کلام)، تصنیف «گریه کن»، «امیرکبیر» اجرا شد.

همچنین «دلا نزد کسی بنشین» و «اندک اندک» قطعاتی بودند که با استقبال مخاطبان و میان تشویق آنها نواخته و خوانده شد.

ناظری ترجیح داد قطعه پایانی این کنسرت را به یاد کرمانشاه کردی اجرا کند. اما مخاطبان با تشویق‌های خود اجازه ندادند این قطعه کردی پایان بخش سانس اول کنسرت ۲۳ اسفندماه شهرام ناظری در برج میلاد باشد. او نیز در پاسخ به درخواست‌ها و تشویق‌ها گفت: برای این که دل دوستان نرنجد یک قسمت از قطعه «آتش در نیستان» را اجرا می‌کنم.

شهرام ناظری آرش کمانگیر
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین