کد خبر: 36258 A

مستند لوچیانو پاواروتی ساخته ران هاوارد، هفتم‌ ماه ژوئن 2019 اکران می‌شود.

ایران آرت: ران هاوارد، کارگردان، بازیگر و مستندساز آمریکایی و کارگردان فیلم "کد داوینچی" با ساخت یک فیلم مستند به زندگی لوچیانو پاواروتی خواننده ایتالیایی اوپرا می‌پردازد. در این مستند هاوارد نبوغ و سادگی پاواروتی را مورد تحسین قرار داده است.

ران هاوارد پیش‌تر در گفت‌وگویی اعلام کرده بود که پدرش (رنس هاوارد، کارگردان مشهور سینما)در مقطعی خواننده اپرا بوده و او از سنین کم توسط پدرش با اوپرا آشنا شده و از آن زمان به بعد در زمره طرفداران پاواروتی قرار گرفته بود. همین مسئله سبب شده بود تا وی همواره تصمیم به ساخت فیلمی درباره پاواروتی داشته باشد. او سرانجام موفق شد و  توانست مراحل تولید فیلم مستند پاواروتی را پیش ببرد.

در این فیلم خوانندگان شاخص اوپرا همچون: پلاسیدو دومینگو، گریملی نیکولته، زوبین مهتا، بونو، خوسه کارراس، لورنزا و جولیانا و کریستینا پاواروتی دختران لوچیانو پاواروتی حضور دارند. به گزارش همشهری، این فیلم قرار است هفتم‌ماه ژوئن 2019اکران شود. در این فیلم که با همکاری خانواده لوچیانو پاواروتی در حال ساخت است، از آرشیوهای خانوادگی وی، مصاحبه با خوانندگان مطرح، خویشاوندان، دوستان و تصاویر کنسرت‌های زنده‌ای که پاواروتی برگزار می‌کرد، استفاده شده است. ران هاوارد همچنین به همراه برایان گریزر، نیگل سینکار، مایکل روزنبرگ و ژان الفانت فستا، ازجمله تهیه کنندگان این فیلم هستند.

ساخت مستند پاواروتی بسیار سخت بود چرا که دوران زندگی وی دوره‌ای تاریخی از ایتالیای جنگ جهانی دوم، ایتالیا و دنیای پسا جنگ جهانی دوم، ایتالیای دوره برقراری جمهوری را در برمی‌گیرد. همچنین این مستند در برگیرنده زندگی فردی است که با بسیاری از افراد مشهور عرصه موسیقی و سیاست ارتباط تنگاتنگی داشت.

اما ساخت این مستند برای ران هاوارد به این سادگی‌ها هم نبوده، یکی از مواردی که ساخت مستند وی را دشوار می‌ساخت این بود که پاواروتی طی 2 دهه آخر عمر کنسرت‌های مشترک خیریه و کنسرت‌های دارای منافع تجاری را حتی با رقبای مشهورش نظیر پلاسیدو دومینگو و خوسه کارراس (خوانندگان اوپرا از اسپانیا) و همچنین بونو خواننده گروه یو تو برگزار می‌کرد.

او همچنین در همین زمینه‌ها با پرنسس دایانا نیز همکاری می‌کرد، تعدد افراد مشهور در زندگی پاواروتی و وجود نظرات متفاوت و متضاد مثبت و منفی درباره وی و شیوه زندگی‌اش، کار را برای ران هاوارد بیش از پیش دشوار ‌کرد، با این حال به نظر می‌رسد او توانسته بر این دشواری‌ها فائق آید و اثری مستند گونه از زندگی پاواروتی با استناد به آرشیوها، مصاحبه‌ها با دوستان و همکاران و اعضای خانواده پاواروتی و فیلم‌های موجود از این خواننده بزرگ اوپرا، ارائه دهد. 

ران هاوارد پیش‌تر نیز فیلم‌های مستند درباره موسیقی و گروه‌های موسیقی و خوانندگان و موسیقیدانان تولید کرده است. ساخته شده در آمریکا(نام جشنواره موزیکالی در آمریکا) و بیتلزها (در هشت روز هفته) ازجمله موفق ترین مستندهای موزیکال ران هاوارد هستند.

 

فیلم مستند خواننده لوچیانو پاواروتی ران هاوارد اپرا کد داوینچی خواننده اپرا
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین