کد خبر: 36519 A

علی رهبری تازه‌ترین اثرش با عنوان "مادرم ایران شماره ۱۱" یا "چنین گفت زرتشت" را تصنیف می‌کند.

ایران آرت: علی رهبری موسقیدان و رهبر بین المللی ارکستر که در حال حاضر در وین زندگی میکند، بتازگی تصنیف جدید ترین اثر خود را ( که بگفته این هنرمند بزرگترین اثر هنری وی در طول چند دهه حضور در سطوح بالای جهان خواهد بود) را چندی است آغاز کرده است. او معتقد است این اثر قطعه ای خواهد بود در سطح سمفونی شماره 9 بتهوون که برای چند خواننده و گروه کر بزرگ و به زبان فارسی تصنیف خواهد شد. این هنرمند این قطعه را  مادرم ایران شماره 11  خواند که نامش "چنین گفت زردشت" خواهد بود.

به گزارش تسنیم، Zarathustra Spitama  یا بعبارتی زرتشت اسپیتامایی که درحال ساخته شدن است به گفته علی رهبری کوچکترین ارتباطی به اثر چنین گفت زرتشت (Also sprach Zarathustra) ریشارد اشتراوس، آهنگساز آلمانی ندارد. وی در باره اثر خود گفت: این سمفونی بر روی گفتار زرتشت با مطلع چنین گفت زرتشت، عاشق عاشق شدن باش و دوست داشتن را دوست بدار و ازتنفر متنفر باش به مهربانی مهر بورز با آشتی آشتی کن و از جدایی جدا باش آغاز می شود.

تصنیف بزرگترین اثر این هنرمند ایرانی در حالی آغاز شده است که 3 هفته دیگر پخش جهانی اولین سی دی مادرم ایران با شماره یک نوحه خوان ( داستان روز عاشورا )  توسط شرکت المانی ناکسوس شروع میشود.

جدیدترین اثر علی رهبری بیش از یک ساعت طول خواهد کشید و از خوانندگان و گروه بزرگ کر بهره خواهد برد.

وی در باره البوم دوم "مادرم ایران" با صدای محمد معتمدی گفت: این آلبوم قرار است در مهرماه به بازار جهانی عرضه شود .

علی رهبری معتقد است در طول چند دهه فعالیت هنری تنها دو کار ناتمام داشته است. اولین آرزوی براورده نشده این هنر مند آرزویی 45 ساله است و آن تشکیل یک ارکستر سمفونی درجه یک و در سطح جهانی برای ایران است و دومین کار ناتمام او اثری است که به تازگی تصنیف آن را شروع کرده است.

این هنرمند که چند سال گذشته چوب رهبری ارکستر سمفونیک تهران را در اعتراض به سو مدیریت وقت و حمایت از نوازندگان رها کرد و به اتریش بازگشت به تازگی  به دعوت مجدد ارکستر سمفونیک دولتی استانبول بمناسبت کنسرت ویژه اختتامیه فصل هنری این شهر با این ارکستر در تالار سه هزار و 500 نفری کنگره "لطفی کردار" روی صحنه رفت و قرار داد خود را با این ارکستر به مدت یک فصل هنری دیگر تمدید کرد.

 

علی رهبری محمد معتمدی مادرم ایران شماره 11 چنین گفت زرتشت مادرم ایران
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین