کد خبر: 37383 A

حجت اشرف‌زاده با انتقاد از برگزاری کنسرت‌های متعدد به قصد رکوردزنی گفت: آنچه در گذشته در فعالیت‌های هنری اساتیدم وجود داشت به هیچ وجه رکوردزنی در اجرای کنسرت نیست.

ایران آرت: حجت اشرف‌زاده خواننده سنتی و پاپ کشورمان، پس از حدود یک سال و نیم دوری از استیج، ۱۴ تیر  در دو سانس در هتل اسپیناس پلاس میزبان مخاطبان خود خواهد بود. نکته قابل توجه این است که بلیت‌های هر دو سانس این اجرا به فروش رسیده است.

این خواننده درباره دوری یک سال و نیمه‌اش از استیج و برنامه‌های کنسرت اخیر با باشگاه خبرنگاران جوان گفت‌وگو کرده است. او در این گفتگو می‌گوید: برای آماده کردن یک رپرتوار مناسب همیشه بین اجرا‌های من فاصله زمانی وجود دارد. تا زمانی که احساس نکنم، می‌توانم برای مخاطبانم روی صحنه اتفاق خوبی را رقم بزنم و یک برنامه متنوع داشته باشم، کنسرت برگزار نمی‌کنم. به همین دلیل با فاصله کنسرت برگزار می‌کنم. آنچه در گذشته در فعالیت‌های هنری اساتیدم وجود داشت، به هیچ وجه رکوردزنی در اجرای کنسرت نیست. 

خواننده‌ای که دائما روی استیج است فرصت ساخت کار جدید ندارد

خواننده قطعه "بی خبر از تو" در ادامه اظهار کرد: خواننده‌ای که دائما روی استیج است، زمان مناسب و تمرکز کافی برای ساخت قطعه جدید ندارد. بعضی‌ها فقط خواننده اند و تمرکزشان روی خوانندگی است؛ البته این موضوع مشکلی ندارد. من به خوانندگی علاقه داشتم، اما مولفه ام همیشه این بوده که روی آهنگسازی و شعر توجه ویژه داشته باشم. با همکاری دوستانم تیمی تشکیل دادیم که دوست داریم به کار استخوان داری برسیم و سپس به روی استیج برویم و مخاطبان به تماشای ما بنشینند.

در این کنسرت روی قطعات محلی و ایرانی تخصصی‌تر تمرکز می‌کنم

اشرف زاده درباره برنامه اش در جدیدترین کنسرت خود بیان کرد: در اجرای اخیر حتماً به سبک‌های موسیقی محلی سر می‌زنم؛ حتی این کار را تخصصی‌تر از قبل انجام می‌دهم. طراحی آواز‌ها در قطعاتی مثل "رفیق" و "بی خبر از تو" مد نظر قرار گرفته است. استفاده از غزل، غزل-ترانه و ترانه تنوعی به کار‌های ما داده است. غزل‌ها اثر امید صباغ نو است. در کنار این دوستان تقریبا دو سال است با هم آموختیم، زندگی کردیم و کنار هم تجربه‌هایی را کسب کردیم. حالا به تیم درجه یک تبدیل شدیم و یک حس رفاقت بین ماست و حال هم را درک می کنیم. 

مخاطبانم فرهیخته هستند

خواننده قطعه "مه دخت" درباره مخاطبان کارهایش بیان کرد: من مخاطبانی دارم که انسان‌های فرهیخته‌ای هستند؛ آن‌ها به کنسرت من می‌آیند تا شعر خوب بشنوند. این افتخار بزرگی برای من است. از طرفی در میان این مخاطبان بچه‌های کم سن و سال هستند که به جمع مخاطبان من اضافه شدند. بعضی از این مخاطبان سنشان یک رقمی است و این برایم خیلی لذت بخش است که بچه‌ها غزل و ترانه‌های وزین می‌شنوند.

حال و هوای آدم‌های کشورم را می‌بینم و آثارم را انتخاب می‌کنم

این خواننده موسیقی در خصوص کار‌هایی که در کنسرت اخیرش اجرا می‌کند، اظهار کرد: "بی خبر از تو"، "عاشق توام"، "جان منی"، "از یاد رفته"، دلم گریه می‌خواد" به همراه چند قطعه نوستالژیک قدیمی و کار‌هایی که در یک سال گذشته خوانده ام، به اضافه چند کاری که هنوز پخش نشده است، در این کنسرت اجرا می‌شود.

بازخورد‌های خوبی از تیتراژ‌های تلویزیونی گرفتم

این خواننده با اشاره به خواندن چند تیتراژ تلویزیونی، تصریح کرد: تیتراژ برنامه حالا خورشید، تیتراژ برنامه علی ضیا، قطعه "بی خبر از تو" که برای برنامه شبی با عبدی خواندم، "آتشم باش" برای برنامه تحویل سال و  "دلم گریه می‌خواد"، برای سریال از یاد رفته همگی از کار‌های امسالم در تلویزیون بود. تمامی این‌ها قطعاتی متناسب با فضای جامعه و حس و حال مردم ساخته شد. در جامعه حال و هوای آدم‌ها را می‌بینیم و در ساخت کار‌ها به آن‌ها توجه دارم. از زمان ساخت "ماه و ماهی" این موضوع برای من وجود داشت.

سالار عقیلی را در کار‌های وطنی موفق‌تر از خودم می‌دانم

این خواننده در پایان فعالیت خود را معطوف به کار‌های عاشقانه دانست و اضافه کرد: من پیش از این آثار وطنی و ملی هم داشتم که البته سالار عقیلی عزیز را موفق‌تر از خودم در این زمینه می‌دانم. من مسیرم را تغییر دادم و امروز خواننده عاشقانه‌های مردم هستم. تصمیم گرفتم خواننده عاشقانه بمانم؛ چه عاشقانه غم انگیز، چه عاشقانه‌های طرب انگیز. البته قطعه "ایران" که با چند خواننده دیگر خواندم، خیلی اثر خوبی بود؛ اما تصمیمم را گرفتم که در مسیر کار‌های عاشقانه حرکت کنم. فکر می‌کنم بزرگترین مزیت تصمیمم این بود که در یک سال و نیم اخیر آثارم بر اساس کار‌های عاشقانه پیش رفت و جواب خوبی هم از آن گرفتم.

حجت اشرف زاده سالار عقیلی موسیقی ایرانی
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین