کد خبر: 39160 A

آهنگ "او گفت او گفت" اثر گروه بیتلز با الهام از صحبت‌های پیتر فوندا بازیگر مشهور آمریکایی ساخته شده است.

ایران آرت: آنچه به جان لنون الهام داد یکی از ماندگارترین آهنگ های آلبوم بیتلز را خلق کند، سفری روانگردان با پیتر فوندا بود، که در ۷۹ سالگی درگذشت.

این بازیگر در سال ۱۹۶۵- چهار سال قبل از اینکه در نوشتن سناریوی فیلم کلاسیک خلاف فرهنگ رایج "ایزی رایدر" سهیم شود و در آن بازی کند - شبی را خارج از خانه با "فب فور" [لقب گروه بیتلز] می گذراند، در حالیکه جرج هریسون، بر اثر مصرف ال اس دی، می ترسید بمیرد.

به گزارش ایندیپندنت، فوندا که در کودکی از یک حادثه تیراندازی تقریبا کشنده جان بدر برده بود، در سال ۲۰۰۰ به روزنامه پست گفت: "من می گفتم نگران نباش جرج، مشکلی نیست. من می‌دانم مردن چگونه است".

اما این کلمات دلگرم‌کننده لنون را گیج کرد. فوندا به یاد آورد: "لنون نگاه کرد و گفت، میدونی مردن چی جوریه؟ چه کسی این مزخرفات رو تو‌سر تو چپونده؟ تو جوری رفتار می‌کنی که من احساس کنم هرگز متولد نشده‌ام".

کلماتش سرانجام به ترانه‌ای در آلبوم "هفت‌تیر" تبدیل شد، به نام "او گفت او گفت"؛ آخرین آهنگی که یک سال بعد برای آلبوم ضبط شد.

خواهر فوندا، جین ستاره هالیوود، مراسم تجلیل از او را در پی مرگش سرپرستی کرد.

سرطان جان بازیگر "ایزدی رایدر" را گرفت

جین در بیانیه‌ای گفت: "بسیار غمگین هستم. او برادر کوچک محبوب من بود. سخنگوی فامیل. روزهای آخر با او بودم، لحظات زیبایی بود".

پیتر فوندا که به خاطر ایفای نقش ویات در فیلم کلاسیک "ایزی رایدر" در سال ۱۹۶۹ مشهور شد، در خانه‌اش در لس آنجلس به آرامی چشم از جهان فروبست.

خانواده‌اش در بیانیه‌ای گفتند مشکلات های تنفسی ناشی از سرطان ریه موجب مرگ او شد.

 

بیتلز جان لنون جین فوندا پیتر فوندا
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین