کد خبر: 40087 A

روزنامه گاردین آلبوم "بازگشت به سیاهی" اثر امی واینهاوس را به عنوان برترین آلبوم قرن 21 معرفی کرد.

ایران آرت: سجاد مالمیر: هفته گذشته روزنامه گاردین فهرست 100 فیلم برتر قرن 21 را معرفی کرد که نام دو فیلم ایرانی ("جدایی" به کارگردانی اصغر فرهادی و "10" به کارگردانی عباس کیارستمی) نیز در میان آنها به چشم می‌خورد. این نشریه اکنون فهرست 100 آلبوم برتر موسیقی قرن 21 را به انتخاب نویسندگان خود منتشر کرده است.

به گزارش ایران‌آرت، در این فهرست آلبوم "بازگشت به سیاهی" اثر امی واینهاوس، خواننده فقید بریتانیایی در رده نخست قرار دارد. این آلبوم در سال 2006 منتشر و در پنجاهمین دوره جایزه گرمی برنده 5 جایزه شد. آلبوم دیگر امی واینهاوس با نام "فرانک" در رده 57 این فهرست دیده می‌شود.

آلبوم "اینه" اثر گروه راک د استروکز در رده دوم و آلبوم "فانتزی پیچیده تیره زیبای من" اثر کانیه وست، رپر مشهور در رده سوم این فهرست قرار دارند. "پروانه" اثر کندریک لامار و "آوای نقره" اثر ال‌سی‌دی ساوندسیستم نیز به ترتیب چهارمین و پنجمین آلبوم برتر قرن 21 به انتخاب گاردین هستند.

آلبوم "بیانسه" به خوانندگی بیانسه هم در میان 10 آلبوم برتر حضور دارد و جایگاه نهم را به خود اختصاص داده است. نام همسر او، جی‌زی نیز با آلبوم "بلوپرینت" که رتبه سی‌ام را به خود اختصاص داده، در فهرست صدتایی گاردین دیده می‌شود.

"ستاره سیاه" آخرین اثر دیوید بویی افسانه‌ای، ستاره موسیقی راک نیز در این فهرست قرار دارد اما جایی بهتر از رتبه 24 را به خود اختصاص نداده است.

در بخش دوم این فهرست هم نام‌ آلبوم "مراقبت" دریک (78)، آلبوم "شهرت" لیدی گاگا (80)، آلبوم "توجیه" جاستین تیمبرلیک (87)، آلبوم "1989" تیلور سوئیفت (89) و آلبوم "ضد" ریحانا (99) به چشم می‌خورد.

 

ریحانا بیانسه گاردین جاستین تیمبرلیک دریک کانیه وست دیوید بویی تیلور سوئیفت امی واینهاوس
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین