کد خبر: 41357 A

گروه موسیقی کلدپلی درویدئوی تبلیغاتی آلبوم جدیدش از شاه بیت مشهور سعدی شیرازی استفاده کرد.

ایران آرت: گروه راک بریتانیایی "کلدپلی" ویدئویی کوتاه و مرموز را در صفحه اینستاگرام خود منتشر کرده است که در گوشه‌ای از آن بیت مشهور "بنی آدم اعضای یکدیگرند" سعدی به فارسی نوشته شده است. به نظر می‌رسد این ویدئو تبلیغ آلبوم جدید این گروه باشد.

در این تصویر که پوسترش نیز در شهرهای مختلف دنیا پخش شده است اعضای گروه با لباس‌های بسیار قدیمی دیده می‌شوند که گویی در یک ارکستر عروسی در کنار فردی شبیه به فردریش نیچه، فیلسوف آلمانی که نوازنده ساکسوفن است اجرا می‌کنند. تاریخی که روی صفحه می‌آید ۲۲ نوامبر سال ۱۹۱۹ را نشان می‌دهد؛ روزی که در آن یک کسوف کامل رخ داده است.

پس از پخش ویدئو و پوستر، گروه " کلد پلی" در نامه‌ای به هوادارانش از انتشار یک آلبوم تجربی خبر داد. به گزارش سرویس جهانی بی‌بی‌سی، نام این آلبوم "زندگی روزمره" (ٍEveryday Life) است و به نظر می‌رسد در دو بخش "طلوع و غروب" منتشر خواهد شد. 

آلبوم جدید، نخستین آلبوم این گروه پس از چهار سال وقفه خواهد بود. "کلد پلی" پرفروش ترین گروه موسیقی بریتانیایی در قرن بیست و یکم است.

کریس مارتین، خواننده این گروه، پس از جدایی از همسرش "گوئنت پالترو" اشعار مولانا را خواند و با الهام از آن آلبومی را به نام "سری پر از رویا" (A Head Full of Dreams) روانه بازار کرد.

 

حجم ویدئو: 405.57K | زمان ویدئو: 00:00:15
موسیقی راک کلدپلی کلد پلی
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین