کد خبر: 41603 A

ژاکت کرت کوبین، خواننده و موسیقیدان معروف آمریکایی به فروش رسید.

ایران آرت، کرت کوبین خواننده و موسیقیدان سرشناس ایالات متحده، است. او ترانه‌سرای اصلی و بنیانگذار گروه گرانج نیروانا است. از کرت کوبین به‌عنوان "صدای نسل‌اش" یاد می‌کنند.

 یک ژاکت متعلق به سال 1993 که برت کوبین در آخرین کنسرت خود به تن داشته است با قیمت 334 دلار به فروش رسید.

به گزارش انتخاب، حدود یک ربع قرن پس از آن که ستاره موسیقی سرشتاس راک زندگی خود را از دست داد، ژاکتی که وی در طول اجرای "Unplugged"  در سال 1993 بر تن داشت به فروش رسیده است. این ژاکت، به رنگ سبز زیتونی است و از زمان پوشیدن کابین تاکنون شسته نشده است. این ژاکت با لکه های تیره و سوراخ سوختگی سیگار همراه است.

فروشنده این ژاکت، گرت کلتجیان، چهار سال پیش آن را با قیمت 137 هزار و 500 دلار خریداری کرد. دارن ژولین ، مدیر عامل و رئیس حراج های جولیان گفت: "این ژاکت کش باف پشمی یکی از مشورترین لباسهایی است که بر تن برت کوبین دیده شده است."

کرت کوبین

در سال 1992 کوبین با کورتنی لاو خواننده و رهبر گروه هول ازدواج کرد. آن‌ها مدتی بعد صاحب یک فرزند دختر شدند که فرنسیس بین نام گرفت. کوبین از موفقیت تجاری نیروانا، جنجالی که همواره در حاشیه نیروانا در جریان بود و سرک کشیدن رسانه‌ها به زندگی خصوصی‌اش ناراضی بود. او سال‌های پایانی زندگی‌اش را با مشکلاتی هم‌چون اعتیاد به مواد مخدر، افسردگی و نابسامانی‌های زندگی زناشویی سپری کرد. در سال 1993 سومین و آخرین آلبوم استودیویی نیروانا با عنوان در رحِم روانهٔ بازار شد که در واقع بیان اعتراض او به شرایط موجود بود.

در 8 آوریل 1994 جسد کرت کوبین با مغز متلاشی شده و یک سلاح در کنارش در خانه‌اش یافت شد و در مدارک رسمی پلیس علت مرگ، خودکشی اعلام شد.

 

کرت کوبین
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین