کد خبر: 41687 A

علی رهبری آهنگساز و رهبر ارکستر هشتم آذر ماه با همراهی یک نوازنده شناخته شده چینی رهبری تازه ترین کنسرت ارکستر دولتی ازمیر را به عهده می‌گیرد.

ایران آرت، علی رهبری آهنگساز و رهبر ارکستر روز هشتم آذر ماه سال جاری با همراهی یک نوازنده شناخته شده چینی به نام دان زو رهبری تازه ترین کنسرت ارکستر دولتی ازمیر را به عهده می گیرد. حضور رهبری در این کنسرت به دعوت مرکز فرهنگی هنری احمد سایگون صورت گرفته است.

علی رهبری، رهبر و مدیر هنری سابق ارکستر های سمفونیک شهر های بروکسل، پراگ، زاگرب، مالاگا و تهران که ماه گذشته کنسرت افتتاحیه ارکستر سمفونیک استانبول را نیز به عهده داشت، در این کنسرت آثاری از روبرت شومان و گوستاو مالر را رهبری می کند.

به گزارش مهر، دان زو که از او به عنوان یکی از نوابغ کشور چین یاد می شود در سن ۹ سالگی برای اجرای کنسرتو ویولن مندلسون در پکن روی صحنه رفت و بعد از آن برای اجرا به اکثر ارکسترهای بزرگ دنیا با رهبرانی چون فیلیپ انترومون، موهای تانگ و کریستف پندارسکی دعوت شد.

همکاری در فستیوال «تانگل وودبوستون» آمریکا، فستیوال «زالسبورگ» اتریش و فستیوال «ماجو موزیکال» ایتالیا از جمله فعالیت های شاخص این هنرمند محسوب می شود.

 

علی رهبری دان زو ازمیر
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین