کد خبر: 41768 A

کنسرت "سروها ایستاده می‌میرند" به آهنگسازی و رهبری ارکستر حامد صقیری روز هفتم آذر ماه با همراهی ارکستر بزرگ سازهای ایرانی "شاهو" در تالار وحدت اجرا خواهد شد.

ایران آرت، در این کنسرت ناخدا هوشنگ صمدی، فرمانده وفت تکاوران نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در خرمشهر به عنوان راوی حضور خواهد داشت.

این اثر روایت جانفشانی کلاه سبزهای نیروی دریایی ارتش در خرمشهر است. کاری که بر اساس برداشت‌های آهنگساز از خاطرات و صحبت‌های ناخدا هوشنگ صمدی فرمانده وقت تکاوران نوشته و تنظیم شده است.

به گزارش مهر، "سروها ایستاده می‌میرند" عنوان تازه‌ترین اثر شاهو صقیری از هنرمندان فعال عرصه موسیقی ایرانی است که بیستم مهر ماه سال جاری در حضور تعدادی فرماندهان ارتش جمهوری اسلامی ایران و مدیران وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در تالار وحدت رونمایی شد. در اجرای این اثر بیش از ۵۰ نوازنده با سازهای کمانچه، کمانچه آلتو، کمانچه بم، چنگ ایرانی، دیوان، بوزوک، نی، تار، بربط، بم تار، رباب، قانون، دمام، سنج، تنبک، ضرب زورخانه، نقاره قشقایی، دف، سنتور، قیچک، قیچک بم حضور داشتند.

ناخدا صمدی پیش از این درباره پروژه "سروها ایستاده می‌میرند" گفته بود: "تولید این آلبوم با آهنگسازی حامد صقیری ۲۰ ماه زمان برد، در یک تماس تلفنی، با جوانی که خود را فرزند شهید خلبان سرلشگر مصطفی صقیری معرفی می‌کرد آشنا شدم. او خود را آهنگساز و رهبر ارکستر ۶۰ نفره سازهای ایرانی به نام گروه شاهو و خود را علاقه مند به ارتش و رزمندگان دوران جنگ تحمیلی معرفی کرد و به شدت غصه دار این بود که کسی برای رزمندگان ارتش به ویژه ۱۰۳ نفر شهید تکاوران دریایی در عملیات ۳۴ روزه خرمشهر و رزمندگان و جانبازان آن زمان کاری انجام نداده و قدمی بر نداشته است و این امر باعث شده تا نسل‌های بعد از جنگ از شناختن قهرمانان اصلی خود بی بهره اند.  او می‌خواست شرح عملیات مقاومت ۳۴ روزه خرمشهر را با زبان موسیقی با یک اثر ماندگار با هنرمندی ۶۰ نفر از همکارانش که خود رهبر ارکستر آن است تهیه کند. بعد از تماس‌های مکرر و تهیه خلاصه از خواسته هایش به حضور فرماندهی نیروی دریایی که آن زمان امیر حبیب الله سیاری بودند، رسیدیم و برنامه را به طور خلاصه به عرض ایشان رساندیم و بررسی زیاد صورت گرفت تا این که امیر با ساخت آن موافقت کردند، بعد از آن امیر سیاری به ستاد کل ارتش منتقل شدند و ما مقدمات کار را آماده کردیم."

کنسرت "سروها ایستاده می‌میرند" روز پنجشنبه هفتم آذر ماه با قیمت بلیت ۶۰ تا ۱۸۰ هزار تومان در تالار وحدت تهران پیش روی مخاطبان قرار  می‌گیرد.

 

تالار وحدت تکاوران ارتش سروها ایستاده می میرند
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین