کد خبر: 42378 A

گروه دخترانه بلک پینک با پیشی گرفتن از گروه بی‌تی‌اس به اولین گروه کی‌پاپ تبدیل شدند که ویدئوی آنها از مرز یک میلیارد بازدید در یوتیوب عبور کرد.

ایران آرت: تعداد بیننده‌های موزیک ویدئوی جدید "بلک پینک" در شبکه یوتیوب از مرز یک میلیارد نفر گذشت و این گروه پاپ دخترانه اهل کره جنوبی به موفقیتی تاریخی دست یافت.

این آهنگ (Ddu-Du Ddu-Du) و موزیک ویدئو آن در ماه ژوئن سال ۲۰۱۸ منتشر شد و از محبوب ترین آثار موسیقی پاپ کره جنوبی مشهور به "کی پاپ" است.

بعد از سای، خواننده آهنگ مشهور گنگام استایل این دومین باری است که هنرمندانی از کره جنوبی وارد کلوب میلیاردی های یوتیوب می‌شوند.

ولی بلک پینک نخستین گروه موسیقی اهل کره جنوبی است که موفق به ثبت چنین رکوردی می‌شود.

البته یکی از موزیک ویدئوهای گروه پسرانه "بی تی اس" به نام "دی اِن اِی" نیز با ۸۶۶ میلیون بیننده در یوتیوب، فاصله چندانی با رکورد بلک پینک ندارد.

رقابت سختی میان این دو گروه پاپ کره‌ای وجود دارد و یکی از دلایل مهم ثبت این رکوردهای تازه، حمایت طرفداران از آثار آنها در شبکه‌های اجتماعی است.

بلک پینک سه سال پیش در شهر سئول پایتخت کره جنوبی شکل گرفت و اعضای این گروه چهار نفره، جیسو، جنی، رُزی، و لیسا هستند.

آثار آنها در سبک‌های کی پاپ، ای دی ام، هیپ هاپ، و جی پاپ قرار می گیرد و با تعدادی از هنرمندان مطرح بین المللی نیز پروژه های مشترکی اجرا کردند.

برخی از تک آهنگ های بلک پینک به فهرست پرفروش های جدول بیلبورد رسیده است و اعضای گروه طرفداران زیادی در آسیا، کشورهای اروپایی و حتی آمریکا دارند.

 

کنسرت بی تی اس بلک پینک گروه دخترانه موسیقی
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین