کد خبر: 42454 A

لینکین پارک در تمام ۷ آلبوم منتشر شده خود توانسته نظر مخاطبان موسیقی راک را جلب نماید.

ایران آرت: گروه موسیقی "Linkin Park" در حدود دو دهه اخیر از گروه های پرطرفدار و برجسته موسیقی راک بوده است. اگر چه اولین آلبوم این گروه همچنان موفق ترین و بهترین کار این گروه بوده اما Linkin Park به خاطر تکاملی که همواره تجربه می کرد در تمام ۷ آلبوم منتشر شده خود توانست نظر مخاطبان موسیقی راک را جلب نماید. با چنین سبک کاری آزمایش گونه ای، واکنش های متفاوتی از جانب طرفداران و منتقدان نصیب این گروه مشهور شد. 

به گزارش روزیاتو، در حالی که بسیاری کارهای اولیه این گروه را دوست داشتند، برخی نیز آهنگ های الکترونیکی تر آلبوم های A Thousand Suns، Living Things و One More Light را ناامید کننده یافتند. با این وجود برخی نیز تکامل تدریجی این گروه را به خوبی پذیرا بودند، به خصوص بعد از انتشار آلبوم Meteora که نشان می داد این گروه مسیر درست خود را یافته است. روی هم رفته موسیقی گروه Linkin Park در مقیاس کلی مورد توجه مخاطبان موسیقی راک قرار گرفت هر چند برخی از کارهای آخر گروه چندان دلچسب نبودند.

در ادامه این مطلب قصد داریم شما را با ۱۰ آهنگ برتر این گروه موسیقی مشهور آشنا کنیم.

۱۰- آهنگ A Line In The Sand

آلبوم "The Hunting Party" که در سال ۲۰۱۴ توسط Linkin Park منتشر شد آنطور که شایسته بود مورد توجه قرار نگرفت. احتمالاً به دلیل تولید خاص و ساختار متفاوت ترانه ها، ششمین آلبوم این گروه بر حسب عملکرد و فروش خود ضعیف ترین آلبوم گروه Linkin Park بود. اما علیرغم این فروش و استقبال نامناسب، آلبوم The Hunting Party پر از آهنگ های قوی است. آهنگ "A Line In The Sand" که آخرین آهنگ این آلبوم است یک آهنگ شش و نیم دقیقه ای بسیار شنیدنی و متفاوت است. علیرغم اینکه رابر بوردون در نقش درامر و برد دلسون در نقش گیتاریست گروه هر دو در کل آلبوم عملکرد خارق العاده ای از خود به نمایش گذاشته اند، آهنگ مذکور به شکلی خیره کننده و منحصربفرد، استعداد و توانایی این دو را در کارشان به نمایش می گذارد.

همچنین در مورد این آهنگ باید به وسعت سبک صدا اشاره کرد. علاوه بر رپ خوانی مایک شینودا و صدای تهاجمی و خشن چستر بنینگتون فقید، آغاز و پایان آهنگ نیز با صدای آرامش بخش و فضایی شینودا مزین شده است. بدین ترتیب، آهنگ "A Line In The Sand" یک مثال بی نقص از تنوع گرایی گروه Linkin Park در توانایی و خلاقیت صدایی و موسیقایی است. اگر چه این آهنگ برای همگان جذاب نیست اما برای طرفداران گروه Linkin Park یکی از آهنگ هایی است که باید حتماً گوش داده شود.

۹- آهنگ In My Remains

Living Things آلبوم بسیار غریبی است. بعد از چندین آزمایش و خطا در آلبوم های Minutes to Midnight و A Thousand Suns، پنجمین آلبوم استودیویی Linkin Park نزدیکی بیشتری به صدا و سبک اورجینال گروه داشت اما این بار با تاثیر الکترونیکی بسیار بیشتر. آهنگ In My Remains یکی دیگر از آهنگ های گروه است که آنچنان که باید مورد توجه قرار نگرفت. اگر چه ساختار این آهنگ قابل پیش بینی است اما نباید تاثیر همخوانی و ترکیب آن ها در کنار صدای احساسی و قوی بنینگتون را نادیده گرفت.

اگر چه نقطه عطف این آهنگ را باید اوج آن دانست اما خط "مانند یک ارتش که یکی پس از دیگری به خاک می افتند" (‘Like an army falling one by one by one) بخشی از این آهنگ است که به سرعت در ذهن شما نقش می بندد و وقتی که این خط برای سومین بار همخوانی می شود اوج خیره کننده آهنگ را شکل می دهد. اگر چه Living Things را نمی توان بهترین آلبوم گروه Linkin Park نامید اما آهنگ هایی مانند ‘In My Remains به ما یادآوری می کنند که گوش دادن به این آلبوم ارزشش را دارد.

۸- آهنگ Rebellion

آلبوم The Hunting Party پر از آهنگ هایی با هنرمندان شناخته شده است و در آهنگ Rebellion شاهد حضور دارون ملکیان هستیم. این آهنگ دقیقاً همان چیزی است که از همکاری گروه Linkin Park و System Of A Down انتظار داریم. تُن گیتار و تکرار ضرب آهنگ توسط ملکیان در این آهنگ خیره کننده است و وقتی که این صدا با جیغ های از ته حلق بنینگتون در طی اوج آهنگ ترکیب می شود، آهنگ Rebellion را به یک آهنگ منحصربفرد تبدیل می نماید.

همخوانی موجود در این آهنگ را نیز باید یکی از بهترین نمونه های این تکنیک در کل آلبوم دانست. اگر چه برای بنینگتون و شینودا غیرمعمول نیست که در یک آهنگ بخوانند اما به ندرت پیش می آید که صدای این دو از چنین هارمونی برخوردار باشد و بدین ترتیب همخوانی این دو در آهنگ Rebellion تغییری بسیار خوشایند و متفاوت است. مایه تاسف است که گروه Linkin Park دیگر با ملکیان همکاری نداشت زیرا آهنگ Rebellion بدون شک یکی از بهترین آهنگ های گروه است.

۷- آهنگ The Little Things Give You Away

گروه Linkin Park در سومین آلبوم خود آزمون و خطا را آغاز کرد و به همین دلیل آلبوم Minutes to Midnight نسبت به دو آلبوم اول گروه از پیوستگی کمتری برخوردار بوده و قابل پیش بینی نیست. آهنگ The Little Things Give You Away آخرین آهنگ این آلبوم است و گروه نمی توانسته آهنگی بهتر از این برای اتمام آلبوم انتخاب کند. ترکیب صدای آرامش بخش بنینگتون و گیتار آکوستیک دلسون در این آهنگ باعث شده که The Little Things Give You Away به شکل منحصربفردی خوشایند و گوش نواز باشد. گیتار سولو در نیمه دوم آهنگ نیز بخشی فوق العاده از کلیت آهنگ است اما چیزی که در مورد این آهنگ بیش از همه جلوه می کند، احساسی بودن صدای گیتار علیرغم سادگی ملودی آن است. در حالی که آلبوم Minutes to Midnight دارای تک آهنگ های جذاب و موفق متعددی است اما The Little Things Give You Away را می توان بهترین آهنگ این آلبوم دانست.

۶- آهنگ My December

به لطف تولید مرتب و تمیز و صداهایی که از همان ابتدا قابل درک هستند، آلبوم Hybrid Theory از آزمایش زمان سربلند بیرون آمده است. این آلبوم که می توان آن را از لحاظ زیبایی و موفقیت با اولین آلبوم گروه مقایسه کرد از تنوع زیادی برخوردار نیست. تقریباً تمامی آهنگ های آن دارای بخش هایی ترانه رپ همراه با همخوانی های جذاب و گیتار زدن های با تُن پایین است. آهنگ My December در این آلبوم اما این فرمول را می شکند. استفاده از آلات موسیقی در این آهنگ کاملاً متفاوت از بقیه آلبوم است زیرا در این آهنگ اغلب از پیانو استفاده شده و جو هان نیز به طور مدام جای خود را عوض می کند که بر جذابیت و منحصربفردی کل آهنگ می افزاید.

اگر چه سمت سبک تر و ملایم تر صدای بنینگتون در آلبوم های بعدی گروه Linkin Park بیشتر دیده می شود اما در آلبوم Hybrid Theory کمتر شاهد این بخش از صدای او هستیم و همین موضوع باعث می شود که صدای نرم تر او در آهنگ My December بیشتر جلب توجه نماید. اینکه چرا این آهنگ به عنوان یک آهنگ اضافی به کلیت آلبوم اضافه شد اما دلیل این انتخاب یک راز باقی مانده است. آهنگ My December نه تنها به تنهایی یک آهنگ زیباست بلکه با قرار گرفتن در میانه آلبوم می توانست باعث ارتقای کلیت آلبوم شود.

۵- آهنگ When They Come For Me

آلبوم A Thousand Suns واکنش های متفاوتی را در میان مخاطبان گروه Linkin Park و منتقدان ایجاد کرد. برخی جاه طلبی و سبک آزمون و خطای گروه در این آلبوم را ستوده در حالی که برخی دیگر به دلیل نبود آهنگ های قابل درک از این آلبوم ناامید شدند. آهنگ When They Come For Me یکی از معدود آهنگ های گروه است که در آن شینودا نقش اصلی را در زمینه خوانندن ترانه دارد. شعرهای او در این ترانه خطاب به کسانی است که این مسیر جدید خوانندگی در گروه را دوست نداشته و خواهان بازگشت به سبک قدیمی گروه با خوانندگی بنینگتون بودند. هم سرایی این آهنگ با نغمه ای روحانی همراه است که خیلی زود در ذهن شنونده نقش می بندد و درام های سنتی آن نیز باعث شده که این نغمه بسیار احساسی تر جلوه کند.

اگر چه نسخه استودیویی این آهنگ فوق العاده است اما نسخه اجرای زنده آهنگ When They Come For Me نیز به همان اندازه هیجان انگیز و هیپنوتیزم کننده است. پرکاشن اضافی که توسط بنینگتون در اجرای زنده دیده می شود نیز بخشی از این آهنگ است که نباید آن را از دست داد. با این وجود، آهنگ When They Come For Me یکی دیگر از شاهکارهای کمتر مورد توجه قرار گرفته گروه Linkin Park است که نه تنها یکی از منحصربفردترین آهنگ های گروه بر حسب صدا به شمار می آید بلکه کمتر کسی می تواند آن را دوست نداشته باشد.

۴- آهنگ Waiting For The End

آهنگ Waiting For The End یکی از بهترین نمونه ها برای نشان دادن توانایی گروه موسیقی Linkin Park در تغییر و تکامل است. دومین آهنگ در آلبوم A Thousand Suns یک صدای بسیار رسا و بالغ تر در مقایسه با کارهای اولیه گروه دارد و همزمان در آن شاهد همان مشاعره آشنا و دوست داشتنی بین بنینگتون و شینودا هستیم. در حالی که بیشتر آهنگ های گروه Linkin Park دارای همخوانی هایی با صدای بلند و بازگشت هایی به عقب هستند، آهنگ Waiting For The End اوجی بسیار هیجان انگیز و خشن دارد. انتهای این آهنگ در نسخه اجرای زنده اما زیبایی دوچندانی را به آن بخشیده است. علیرغم صدای رسا و جذاب این آهنگ، اشعار آن به شکل غیرمنتظره ای تاریک هستند.

این اشعار به وضوح به احساس افسردگی و اینکه چگونه افراد مبتلا به اختلالات روحی این موضوع را از دیگران پنهان می کنند اشاره دارند. با توجه به مرگ بنینگتون در سال ۲۰۱۷، چنین اشعاری این روزها معنا و تاثیر بسیار بیشتری نسبت به زمان انتشار آلبوم A Thousand Suns دارند. اگر چه بیشتر ترانه های این آلبوم در جریان مسیر آزمون و خطای گروه Linkin Park ساخته شده اما آهنگ Waiting For The End آهنگی است که همه از گوش دادن به آن لذت خواهند برد.

۳- آهنگ Numb

آخرین آهنگ آلبوم Meteora از Linkin Park یکی از تک آهنگ های بسیار موفق این گروه است. این آهنگ در سبک صدایی و موسیقایی خاص گروه ریشه دارد اما به خاطر قدرتش از دیگر آهنگ های آلبوم متمایز مانده است. از لحاظ اشعار، این آهنگ در مورد فشاری است که انتظارات دیگران بر ما وارد می کند و اینکه چطور برای محافظت از خود در برابر این انتظارات ناخواسته و ناخوشایند بی حس می شویم. در همراهی با این موضوع غیرمعمول اما قابل درک، صدای بنینگتون در این آهنگ نیز پر از غم و درماندگی است. درد موجود در صدای او در حین همخوانی و در اوج آهنگ نیز بسیار هیجان انگیز و البته تکان دهنده است. اگر چه دو آلبوم اولیه گروه Linkin Park پر از تک آهنگ های دوست داشتنی و مسحور کننده است اما Numb بدون شک یکی از بهترین آهنگ های این گروه در سال های ابتدایی فعالیتشان به شمار می آید.

۲- آهنگ In The End

آهنگ In The End بدون شک یکی از مشهورترین آهنگ های Linkin Park به شمار می آید. اگر چه در این آهنگ نیز شاهد بن مایه هایی مشترک در کلیت آلبوم Hybrid Theory هستیم اما این تک آهنگ موفق می شود به لطف استفاده خاص و منحصربفرد از آلات موسیقی در جایگاهی بالاتر از دیگر آهنگ های آلبوم قرار گیرد. ملودی پیانو این آهنگ بسیار ساده اما مجذوب کننده است و از همان ابتدا مخاطب را به خود جذب می کند. رپ شینودا در این آهنگ نیز یکی از بهترین کارهای او بوده با با درام هیجان انگیز بوردن نیز جذابیت و گیرایی بیشتری پیدا می کند.

در مورد همخوانی های آهنگ نیز، اجرای صوتی بنینگتون نیز با اجرای فوق العاده دیگر اعضای گروه ترکیب می شود تا یکی از بهترین آثار Linkin Park را شکل دهد. بدون شک آهنگ In The End شاهکار گروه Linkin Park در اولین آلبومشان است و اگر چه آلبوم Hybrid Theory هنوز هم موفق ترین آلبوم گروه از لحاظ تجاری است اما آهنگ In The End مشهورترین آهنگی است که این گروه تاکنون ضبط و منتشر کرده است.

۱- آهنگ Breaking The Habit

در متن یک آلبوم که یک الگوی قوی اما قابل پیش بینی را دنبال می کند، Breaking The Habit به شکل قابل توجهی فرمول کل آلبوم را تغییر می دهد. استفاده از آلات موسیقی در این آهنگ کاملاً متفاوت از آثار اولیه معمول گروه Linkin Park است. اگر چه در این آهنگ تنها از صدای بنینگتون استفاده شده، اما در واقع اشعار آن توسط شینودا نوشته شده اند. با این وجود اشعار آهنگ Breaking The Habit که در مورد خودکشی و آسیب زدن به خود هستند ارتباط عمیقی با روحیات بنینگتون داشت به طوری که اجرای آن برای وی به دلیل احساسات بالای موجود در اشعار دشوار بوده است.

همچنین همانند آهنگ Waiting For The End، موضوع این آهنگ پس از مرگ نابهنگام بنینگتون در سال ۲۰۱۷ معنا و تاثیرگذاری مضاعفی برای طرفداران گروه Linkin Park خواهد داشت. علیرغم سبک شجاعانه آزمون و خطای گروه پس از آلبوم Meteora، آهنگ Breaking The Habit همچنان موفق ترین و منحصربفردترین اثر این گروه به خاطر اشعار خاص و استفاده مسحور کننده از آلات موسیقی است.

 

موسیقی راک لینکین پارک
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین