کد خبر: 45333 A

خبرهای مختلف حاکی از ادامه درمان محمدرضا شجریان در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان است.

ایران آرت، روزنامه خراسان نوشت: خبرها ضد و نقیض بود و بیشتر می‌گفتند وضعیت "مساعد" است اما باز هم مشوش بودیم و به دنبال یک روزنه روشنِ خوش‌خبری. تا لحظه تنظیم این گزارش، خبرها حاکی از آن است که استاد محمدرضا شجریان هنوز در خیابان شهید مطهری در بیمارستان جم و در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند.

این در حالی است که گزارش میدانی خبرنگار خراسان حاکی از به وجود آمدن یک قرنطینه خبری در بیمارستان جم است که امکان دسترسی خبرنگاران را به صحت و سقم اخبار محدود کرده. در واقع آن چیزی که در اختیار ماست اخبار منتشر شده در خبرگزاری‌ها و فضای مجازی به واسطه افراد مرتبط با خانواده ایشان است. انتشار قطره‌چکانی این اخبار و انتشار نیافتن آن از سوی یک منبع رسمی، باعث به وجود آمدن شایعه، شیطنت و در نتیجه تشویش اذهان دوستداران او می‌شود.

دوشنبه پراضطراب جم حق بدهید آدم از برخی نام‌ها بترسد. نام بیمارستان جم آدم را یاد دوران بیماری عباس کیارستمی و روزهای وخیمش می‌اندازد. روز گذشته داود گنجه‌ای عضو شورای عالی خانه موسیقی، محمدرضا ظفرقندی رئیس کل سازمان نظام پزشکی و حسن عباسی پزشک هماهنگ‌کننده تیم پزشکی محمدرضا شجریان در اخبار مجزایی به خبرگزاری‌ها، وضعیت شجریان را مساعد اعلام کردند و حسین کرمانپور مدیر روابط عمومی سازمان نظام پزشکی به گفت: استاد شجریان برای تعبیه راه عروقی برای دارو رسانی راحت به بیمارستان مراجعه کرده است و تا امروز مرخص می‌شود.

این در حالی است که کاوه راد، وکیل خانه موسیقی، چند ساعت بعد از این خبر در توئیتی نوشت:"آخرین اطلاعات موثقی که از بیمارستان جم دارم؛ برای ساعت سه و نیم عصر: شرایط استاد شجریان نسبت به صبح، پایدار شده است اما همچنان در بخش مراقبت های ویژه بیمارستان بستری هستند. با توجه به شرایط نامساعد زمینه‌ای جسمانی ایشان، نظارت درمانی تشدید شده."

جمعیت زیادی ماه رمضان خود را با "ربنا"ی استاد شجریان سر کرده‌اند و در بزنگاه‌ها گوش به "سپیده" خوانی او داشته‌اند. او هرچه را در سرزمین موسیقی سنتی ایران بوده فتح کرده است و توانسته چند نسل هوش و گوش ایرانی‌ها را ببرد و آن‌ها را با آواز ایرانی همراه کند. از نوروز ۹۵ که او در صفحه اینستاگرام خود ما را با مهمان ناخوانده‌ یعنی بیماری‌اش آشنا کرد، منتظریم تا دوباره برای یک بار هم که شده او را روی صحنه ببینیم و نغمه "مرغ سحر" را برایمان بخواند. هرچند خانواده استاد گفته‌اند خواهان رعایت و احترام به حریم خصوصی خانواده خود هستند اما نمی‌توان منکر این شد که استاد شجریان متعلق به همه دوستدارانش است و آن‌ها حق دارند از وضعیت و اوضاع جسمانی او در حالی که از هر دری خبری درز می‌کند، مطلع شوند.

 

محمدرضا شجریان
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین